Kam s dětmi o prázdninách? Třeba do muzea!

Kam s dětmi o prázdninách? Třeba do muzea!
Bobra jen tak někdo ve volné přírodě nezahlédne, údiv vzbuzují jeho vodní stavby.

Vánoční prázdniny se dětem pomalu krátí, zbývá posledních pár dní. Počasí je k dětským zimním radovánkám macešské, a tak přichází na řadu náhradní zábava. Patří k ní třeba návštěva muzea, kde se děti potěší na výstavě historických hraček, ale také poučí při prohlídce expozice drobných savců.

Sbírku historických hraček najdou zájemci v hlavní budově muzea. Hned v přízemí láká kluky a taky jejich táty a dědečky obrovská železniční dráha. Vrátit se do dětství alespoň na chviličku zatouží snad každý dospělý, teď je k tomu jedinečná příležitost. Ale i dívky si přijdou na své, z výstavy historických hraček dýchá nostalgie a kouzlo minulých časů.

V galerii Špalíček v Úprkově ulici pak zaujme děti i dospělé expozice drobných živočichů, kteří se vyskytují na území naší republiky. Je zde shromážděna bezmála šedesátka zástupců druhů drobných savců, hmyzožravců, hlodavců a netopýrů. Výstavě vévodí například vodní živočichové bobr, nutrie nebo ondatra, které člověk jen tak v přírodě nezahlédne. Jsou zde však k vidění i preparáty dalších druhů, které na výstavu v Prostějově zapůjčila jiná muzea. Expozici doplňují fotografie zoologa Miloše Anděry z Národního muzea. Ani o prázdninách neuškodí opáčko ze zoologie, co říkáte?  

(jap)

Poslat nový komentář