Jestřábi urvali před rekordní návštěvou mečbol

ilustrační foto
Další fotky:

Více než pět tisíc diváků na zaplněném prostějovském stadionu sledovalo třetí utkání finálové série východní skupiny 2. ligy.

V hanáckém derby se vedení v sérii ujali domácí Jestřábi, kteří po velké bitvě přehráli přerovské Zubry 5:3.

Domácí se v 11. munutě ujali vedenéí gólem Duby, ale hosté už za tři minuty otočili na 2:1. Ze složité situace se prostějovští dokázali dostat minutu před koncem první třetiny, kdy Venkbec srovnal na 2:2.

Druhá třetina se hrála ve znamení převahy Jestřábů, kteří sice nevyužili řadu přesilovek, ale stejně díky zásahům Antončíka a Stejskala odskočili na dvoubrankový rozdíl.

V poslední třetině Přerov snížil na 3:4 a utkání se díky tomu rozhodlo až v téměř dvouminutové power-play Zubrů. Silný tlak hostů domácí přečkali a Coufal dokázal rozhodnout do prázdné branky na 5:3.

Čtvrté utkání série se hraje v neděli v Přerově od 17 hodin. V případě výhry prostějovanů série skončí a Jestřábi půjdou do baráže o postup do první ligy.  V opačném případě se odehraje rozhoddující pátý zápas na našem domácím hřišti.

LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov 5:3

Branky a nahrávky: 11. Duba (Indra, Kučera), 19. Venkrbec (Luňák, Stejskal), 26. Antončík (Kučera, Polák), 32. Stejskal (Luňák, Venkrbec), 60. Coufal (Knesl) – 12. Kolář (Šťastný), 14. Kolář (Blinka, Šťastný), 44. Kratochvíl M. (Kovařík). Rozhodčí: . Vyloučení: 3:6. Využití: bez využití. Diváci: 5125.Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3.