Jak nakoupíte o svátcích?!

Jak nakoupíte o svátcích?!
ilustrační foto internet

Blížící se vánoční svátky vyhánějí do obchodů davy lidí. Řetězce se na nejvytíženější část roku připravují a některé z nich prodlužují otevírací dobu. Velké obchody musí mít ze zákona zavřeno 25. a 26. prosince a 1. ledna. Na Štědrý den pak mohou mít otevřeno jen do dvanácti hodin. Některé obchodní řetězce před svátky prodlužují otvírací dobu, aby zákazníkům umožnily bez stresu se na svátky připravit.

Albert

Obchody řetězce Albert budou před svátky otevřené podle standardní otevírací doby, na níž jsou zákazníci běžně zvyklí. Na Štědrý den Albert zavře v poledne. Mezi svátky budou obchody opět otevřeny podle normální otvírací doby. Na Silvestra zavřou obchody nejpozději v 18 hodin. Výjimkou jsou ale prodejny v některých obchodních centrech, které mohou zavírat už dříve.

Billa

Většina prodejen řetězce Billa bude v pátek 21. 12. otevřena do 22 hodin. O víkendu před Štědrým dnem budou otevřeny normálně, na Štědrý den od 7 do 12 hodin. Mezi svátky budou opět otevřeny podle normálních otvíracích hodin. Poslední den v roce se obchody zavřou už v 17 hodin.

Kaufland

V prodejnách Kaufland nakoupí zákazníci do 23. prosince mezi 7. a 22. hodinou. Na Štědrý den bude mít Kaufland otevřeno od 7 do 11:45. Mezi svátky budou mít obchody opět otevřeno podle běžné otevírací doby. Na Silvestra zavře Kaufland v osmnáct hodin.

Lidl

Řetězec Lidl prodloužení prodejní doby před svátky nechystá. Prodejny budou otevřeny dle standardní otevírací doby. Na Štědrý den Lidl zavře v 11:30. Mezi svátky budou prodejny opět otevřeny dle běžné otevírací doby.

"Upravovat se bude otevírací doba na Silvestra. 31. 12. budou prodejny otevřeny od 7:00 do 17:00 hod. Na Nový rok, 1. 1. 2019, budou všechny prodejny z důvodu státního svátku zavřeny," uvedla mluvčí Lidlu Zuzana Holá.

Penny Market

Řetězec Penny Market už vloni na Štědrý den prodejny úplně zavřel a to samé plánuje i letos. Před svátky ale prodlouží otevírací dobu. Od 13. prosince jsou jeho obchody otevřené až do 21 hodin.  Mezi svátky budou obchody otevřeny normálně, na Silvestra pak do 17 hodin.

Tesco

Obchody budou otevřeny do 23. prosince a mezi 28. a 30. prosincem podle běžné otevírací doby. Na Štědrý den Tesco zavře už v 11 hodin. Po vánočních svátcích otevřou prodejny v 7 hodin. Na sklonku roku se obchody zavřou v 17 hodin. 

Na první a druhý svátek vánoční budou mít všechny obchody Tesco zavřeno. Výjimku budou tvořit čerpací stanice, které budou otevřeny v úterý 26. 12. od 8:30 do 20:00. (red)

 

Poslat nový komentář