Pomůžeme splnit přání prostějovským seniorům či dětem z Dětského domova Plumlov?

Pomůžeme splnit přání prostějovským seniorům či dětem z Dětského domova Plumlov?
ilustrační foto

Již šestý ročník akce Strom splněných přání pořádá Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci s občanským sdružením Dobré místo pro život. I letos můžete udělat radost dětem a seniorům zakoupením jejich vánočního přání. 

Zatímco v minulých ročnících jsme pořizovali dárky jen dětem z dětských domovů v Prostějově a Plumlově, vloni přibyli senioři z prostějovských domovů důchodců, léčebny dlouhodobě nemocných v Prostějově či Domu domácí péče - SANCO. Stejně tomu bude i letos. "Nejsou to dary za statisíce, jen drobnosti. Pro tyto lidi je mnohem cennější skutečnost, že si na ně někdo vzpomněl, " uvádí za organizátory akce Milada Sokolová. 

I letos oslovila Domov seniorů Prostějov, který sídlí v Nerudově ulici, Centrum sociálních služeb se sídlem v Lidické ulici, SANCO i LDN. "Výběr opět necháme na sociálních pracovnících zmíněných institucí. Chceme potěšit ty, na které rodina a přátelé pozapomněli či ty, kteří již nikoho nemají. Dárky v institucích opět předáme osobně a budu jen ráda, když mě někdo z dárců doprovodí," dodává Milada Sokolová. Jak již zmínila, jde o drobnosti, které dárcům nezruinují rozpočet a obdarovaným přinesou radost. Vloni dárci nakupovali napříkld pohankový polštářek pod hlavu, kosmetické balíčky, vlněnou čepici, kartáč na vlasy či flísovou deku.

A co bylo důvodem tohoto rozhodnutí? Děti v domovech mají povětšinou po materiální stránce vše, co potřebují i chtějí. Se seniory je to ale jinak, nadstandard mohou získat jen od svých blízkých. A ty v mnoha případech už nemají. 

Seznam všech dárků bude již brzy k dispozici na webových stránkách občanského sdružení Dobré místo pro život. Všechna přání dětí z Dětského domova Plumlov jsou dostupná na odkaze zde: http://www.dobremistoprozivot.cz/stromPlumlov2017, a z Léčebny dlouhodobě nemocných, domovů seniorů či SANCO tu: http://www.dobremistoprozivot.cz/stromProstejov2017 . (red)

Poslat nový komentář