Počet stromů a keřů v Okružní je dle obyvatel nedostatečný. Magistrát oponuje

Počet stromů a keřů v Okružní je dle obyvatel nedostatečný. Magistrát oponuje
ilustrační foto firmy.cz

Počet stromů a keřů, vysazených u Kauflandu v Okružní ulici v Prostějově, se zdá tamním obyvatelům nedostatečný. Podle magistrátu je vše v pořádku, výsadba dalších dřevin není z nejrůznějších důvodů možná.

„Před Kauflandem, mezi parkovacími stáními, je vysázeno asi 25 stromů. Podél parkoviště je alej 15 stromů a dále keřové pásy. Mezi ulicí Okružní a parkovištěm se nachází v ploše zeleně asi 10 vzrostlých stromů,“ vypočítala vedoucí Odboru životního prostředí Magistrátu města Prostějova Martina Cetkovská.

„V této lokalitě je v ploše parkoviště počet míst pro výsadbu stromů pevně stanoven jednotlivými plochami mezi parkovacími stáními a jejich navyšování se nejeví jako reálné. Mezi parkovištěm a Okružní ulicí jsou v ploše zeleně vedeny inženýrské sítě a jsou zde umístěny nadzemní velkoobjemové zásobníky. V místech mimo tyto sítě a rozhledový trojúhelník, při výjezdu z parkoviště do ulice Okružní, byly vysázeny stromy ve dvou řadách. Výsadba dalších dřevin není, vzhledem k inženýrským sítím a jejich ochranným pásmům, možná. U stávajících stromů lze do budoucna předpokládat jejich růst a rozvoj korun a zvýšení množství biomasy. To bude mít kladný vliv na snížení hluku a prašnosti v lokalitě a dále také na zlepšení kvality prostředí,“ vysvětlila Cetkovská. (red)

Komentáře

Je ale otázka,jestli ty stromy někdy vyrostou,protože ty staré měly již velké
kořeny a byly proto relativně odolné i proti smogu,zatímco ty malé možná dříve
uschnou než vyrostou do patřičné velikosti.

Co ta radnice blbne, vždyť pokud ty stromy vyrostou (asi za 50 let), tak se Prostějov může z prvních míst v smogu a polétavém prachu PM10 propadnou to zdravého města!!
Raději kácejte, ať se místní radniční kůrovec raduje!

Poslat nový komentář