Po roční pauze Olomouc opět spouští zážitkový Whisky Trail
S příchodem teplých večerů se u návštěvníků a obyvatel Olomouce setkáváme s oblíbeným využíváním zahrádek k posezení s přáteli, ale také častějšími procházkami krásným městem. Není proto vhodnější dobou po roční koronavirové pauze opět rozjet Whisky Trail.
Organizátoři se letos rozhodli udělat několik změn. Účinkující bary rozšíří speciální nováček – Jerry’s Bar a důraz bude kladen i na památky města ležící v těsné blízkosti barů.
Začněme letošní novinkou – je jí Jerry’s Bar sídlící na Horním náměstí, který vznikl během pandemie koronaviru. Jak je to vůbec možné? Majitel Ondřej Kramarčík sdílí: „Jsem mladej barman, který vždy snil o tom mít svůj vlastní podnik, a tak jsem se uprostřed koronavirové šílenosti přestěhoval přes celou republiku do krásné Olomouce, protože jsem viděl veliký potenciál v pěkném prostoru na Horním náměstí, odkud je nádherný výhled na olomouckou radnici a v létě ji můžete obdivovat dokonce z naší terásky.“
Pokud se v Olomouci řekne whisky, první, co vás napadne, bude nejspíš The Black Stuff bar. Nabídka whisky u nich čítá přes 1000 druhů a na čepu najdete standardně 9 druhů pivních speciálů. Barmani Vám rádi připraví klasické nebo své vlastní signature drinks. Pod vedením Zdeňka Kortiše získal bar, mimo jiné, Ocenění Czech Bar Awards – nejlepší pub, Tripadvisor – Hall of Fame, Esquire - 20 Best Whisky Bars in the World.
Dalším barem na cestě bude Filiálka, která se nachází v historické pasáži Masné Krámy na Dolním náměstí. Bar je zaměřen hlavně na whisky a na rum. Designem připomíná Irish Bar. Filiálka se specializuje na klasický Jameson, a také Jameson Black Barrel. V tomto útulném baru vznikají příběhy, ne plány!
Čtveřici uzavře legendární koktejl bar OSA. Barmani vám zde nabízí harmonii chutí, barev a profesionálního barového umění, a hlavně vřelé chování a navození atmosféry, ze které se Vám nebude chtít odejít.
Každý účastník vlastním tempem dle svého uvážení postupně navštíví čtyři dané bary. Na každém místě ochutná speciální whisky (nebo míchaný nápoj z whisky), a získá za to razítko do leporela, které po ochutnání posledního drinku, a tedy posbírání všech čtyř razítek, předloží barmanovi. Ten ho pak odmění památeční skleničkou s logem Whisky Trail Olomouc.
Více informací na www.whiskytrail.cz (red)

Poslat nový komentář