Památník letectví bude odhalen již v pátek

Památník letectví bude odhalen již v pátek
ilustrační foto

V červnu letošního roku schválili prostějovští zastupitelé  finance na Památník letectví. Připomínka bohaté letecké historie našeho města přijde na 580 tisíc korun. Odhalena bude v pátek 16. 9. 2022 v 11 hodin.

„Záměr památníku letectví, který je umístěn v ulici Dolní, vychází z návrhu, jehož principem jsou tři pilony. Ty jsou umístěny na kulaté dlážděné vyvýšené ploše. Hlavní část je umístěna ve středu předmětné plochy tak, aby před ní vznikl dostatečný prostor pro přístupovou cestu. Přístup k památníku je řešen z jednoho směru tak, aby bylo navázáno na přilehlý chodník. Kolem mlatové přístupové cesty se počítá s osazením laviček a plechového fragmentu, který tento památník bude označovat,“ popsal budoucí pietní místo náměstek primátora pro stavební rozvoj a investice města Jiří Rozehnal. (ber)

Komentáře

To je nějaká parodie, na pomník ????!!! Proč tam je ten vyrnik ????, a proč tři padáky????? Tak možná ještě létající balón ne ????. Myslím že by mělo mít město svého architekta, aby zabránil těmto uletům????

Poslat nový komentář