Brněnský tučňáček byl premiérou nejmladších prostějovských plavců

Brněnský tučňáček byl premiérou nejmladších prostějovských plavců
Na snímku štafeta ve složení Korhoňová, Nedomová, Šmídová, Zbožínková.
Další fotky: 
Brněnský tučňáček byl premiérou nejmladších prostějovských plavců

V sobotu a v neděli otevřeli nejmladší plavci z Prostějova jarní sezónu. Zúčastnili se mezinárodních závodů pro desetileté a mladší plavce Brněnský tučňáček. O vítězství zde každoročně bojují plavci z Moravy, Slovenska a Maďarska a letos k nim přibyli i plavci z Německa. 

Konkurence je zde velká a naši závodníci, pro které to byly první závody mimo oddíl, zde velkou šanci na medailové umístění neměli. I tak předvedli své nejlepší výkony a byli na ně náležitě hrdí.

Skvělým výsledkem bylo umístění tří našich plavců v první desítce. Na pátém místě skončila Terezka Korhoňová v disciplíně 50 metrů prsa, osmý doplaval Ondra Spáčil na 25 metrů prsa a devátá dohmátla Viktorie Zbožínková na 25 metrů znak. Viktorka ještě přidala 11. místo na 25 metrů prsa. Holky se zúčastnily také závodů štafet na 4x50 metrů volný způsob a 4x50 metrů polohový závod. V polohové štafetě se překonaly Markéta Nováková a Barča Nedomová, které uplavaly 50 metrů motýlkem. Z této trati měly obě velký strach, protože je náročná, ale obě ji zvládly s přehledem.

Kluci bohužel štafetu nepostavili, protože byli jen tři. Ale jejich radost ze závodů to nezmenšilo. „Toto je moje první mezinárodní mistrovství,“ pochvaloval si devítiletý Lukáš Horák. Soutěží pro nejmladší je velmi málo. Dalším bude závod O Mokrého Emana, který pořádá plavecký oddíl TJ Prostějov v dubnu.

(maty, red)

Poslat nový komentář