Dva bronzy a pokořené oddílové rekordy na Velké ceně Ostravy

Třetí Kateřina Praskačová
Třetí Kateřina Praskačová

Velká cena Ostravy patří do série závodů Českého poháru. Letos se konal již 19. ročník tohoto plaveckého mítinku. Na kvalitní a mezinárodně obsazené závody se kvalifikovalo deset prostějovských plavců. Pro prostějovské plavání vybojovaly Kateřina Praskačová s Lenkou Skoumalovou dvě bronzové medaile. Padlo i několik oddílových rekordů.

V Ostravě byla zastoupena česká plavecká špička, která zde měla možnost plnit kvalifikační limity pro olympijské hry v Londýně, Mistrovství Evropy seniorů a Mistrovství Evropy juniorů. Start na olympijských hrách už má jistý Barbora Závadová z Ostravy, která také startovala na těchto domácích závodech. V  silné konkurenci vybojovala Kateřina Praskačová bronzovou medaili  ve finále 200 metrů motýlek v novém oddílovém rekordu dorostu i žen 2:31,66. Tímto časem překonala rekord Terezy Mráčkové z roku 2008. Druhou prostějovskou medaili vybojovala Lenka Skoumalová na 800 metrů volný způsob, když dohmátla v novém rekordu oddílu výkonem 9:26,03 na třetím místě. Navíc se jí podařilo pokořit i oddílový rekord na mezičase 400 metrů a v závodě na 1500 metrů volný způsob. Výkonem 18:31,80 ve vytrvalostním závodě obsadila 4. místo a získala tedy nepopulární bramborovou medaili.

Kromě medailí se podařilo dalším plavcům probojovat do finále, tedy mezi osm nejlepších plavců. Michal Tomeček v disciplíně 50m motýlek obsadil celkové 7. místo a vytvořil nový oddílový rekord staršího dorostu. Kateřina Praskačová bojovala ve finále disciplíny 100 metrů motýlek, kde nakonec skončila pátá. Ostatním plavcům, kteří se v silné konkurenci neprosadili mezi tři nejlepší, se podařilo alespoň vylepšit si svá osobní maxima, což je důležité pro kvalifikaci na Letní mistrovství ČR, kterým vyvrcholí letní plavecká sezóna.

(maty)

Poslat nový komentář