Pátek bude slunečný, v sobotu se počasí zkazí

Pátek bude slunečný, v sobotu se počasí zkazí
ilustrační foto

 

Ve čtvrtek a v pátek bude podle předpovědi převážně slunečno. Během soboty se ale počasí zhorší a přijdou přeháňky, pršet má i v neděli. Začátek příštího týdne má být opět převážně slunečný pouze s ojedinělými srážkami. Tvrdí to Český hydrometeorologický ústav.

„Během soboty k nám od jihozápadu dorazí velká oblačnost s přeháňkami a ojediněle i bouřkami. V noci na neděli a během neděle očekáváme přechod studené fronty, během které nás bude přecházet srážkové pásmo, za kterým se opět vyskytnou přeháňky. Těch bude ubývat v nedělních večerních hodinách, tak aby počátek příštího týdne byl opět převážně slunečný pouze s ojedinělými srážkami,“ konstatoval meteorolog Josef Hanzlík.

Ve čtvrtek ráno bude skoro jasno, ojediněle s mlhami. Přes den pak bude oblačno až polojasno, večer se obloha vyjasní. Teploty se vyšplhají na Moravě na 20 °C.  Noc na pátek bude jasná až polojasná s teplotami 3 až 7 °C, v údolích se mohou ojediněle objevit přízemní mrazíky.

V pátek bude polojasno až oblačno a večer se na jihozápadě ojediněle vyskytnou přeháňky nebo bouřky. Teploty se budou pohybovat mezi 19 až 23 °C.

V sobotu bude oblačno až zataženo, na Moravu srážky dorazí až odpoledne a večer, ojediněle se objeví bouřky. Noční teploty se budou pohybovat mezi 7 až 11 °C, denní teploty mezi 16 až 20 °C.

V neděli bude podle předpovědi na obloze velká oblačnost a občas zaprší. Noční teploty budou opět mezi 7 a 11 °C a denní mírně klesnou na 14 až 18 °C. (Zdroj ČHMÚ)

Poslat nový komentář