Zbytek týdne ve znamení deště a bouřek. Těšit se můžeme na víkendové tropy

Zbytek týdne ve znamení deště a bouřek. Těšit se můžeme na víkendové tropy
ilustrační foto ber

Obloha bude v následujících dnech převážně zatažená. Jasno až polojasno očekávají meteorologové až o víkendu, kdy by maximální denní teploty mohly stoupnout téměř ke třiceti stupňům.

„Dnes přes den se vyskytnou srážky postupně na většině území, místy dojde i na bouřky. V pátek budou srážky většinou už jen ojedinělé. Málo oblačné počasí by mělo vydržet o víkendu, jen s malou pravděpodobností přeháněk,“ uvedl ve čtvrtek meteorolog Štefan Handžák.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, přechodně místy polojasno. V průběhu dne začne na většině území pršet. Meteorologové předpovídají déšť nebo přeháňky, ojediněle i silné bouřky. Večer bude od západu srážek ubývat. Nejvyšší teploty se ve čtvrtek vyšplhají na 22 až 26 stupňů, na východě země až 29 stupňů.

V pátek přes den bude opět oblačno až polojasno s ojedinělými přeháňkami. Odpoledne a večer však bude déšť ustávat. Nejvyšší teploty se vyšplhají na 21 až 25 stupňů.

V sobotu meteorologové předpokládají jasno až polojasno, odpoledne mohou ojediněle přijít přeháňky. Nejnižší noční teploty budou 14 až 10 stupňů. Nejvyšší denní teploty pak vystoupají na 23 až 27 stupňů.

V neděli bude jasno až polojasno, při oblačnosti ojediněle i přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 15 až 11 stupni. Nejvyšší denní pak vystoupají na 25 až 29 stupňů. (Zdroj ČHMÚ)

 

Poslat nový komentář