Klub svobodných matek pomáhá samoživitelům v nouzi. A rozdává respirátory

Klub svobodných matek pomáhá samoživitelům v nouzi. A rozdává respirátory
Foto ber

Nezisková organizace zaměřená na podporu rodičů samoživitelů a jejich dětí Klub svobodných matek vznikla v roce 2017. Poskytuje rodinám samoživitelů finanční, materiální a odbornou právní pomoc. Klub v minulém týdnu rozdal 20 tisíc respirátorů, dalších 30 tisíc rozdá v tomto. Mimopražským žadatelům je posílají přes Zásilkovnu.

Doba covidová se se stále častěji podepisuje na životech těch nejmenších. Tátové a mámy, kteří své děti živí sami, se dostávají do finanční pasti. Nemají peníze na nájmy, základní potřeby a často ani na jídlo. Právě jim je určena pomoc Klubu svobodných matek.  

Jednou z těch, komu se pomoci dostalo je, Petra a sedmiletý Jaydon: "Dobrý den, jsem svobodná mamka sedmiletého syna, bydlíme v pronajatém bytě a naše situace je od Vánoc horší a horší. Můj příjem je tak malý, že nestačí ani na poplatky, a to teď přijde vyúčtování za vodu a plyn, to mě úplně děsí. Moc vás prosím o pomoc. Můj syn chodí do 1. třídy a už vnímá, že situace není dobrá. Mám aspoň brigádu, kde si vydělám 5 000 korun, k tomu příspěvek na bydlení a dítě. Alimenty otec neplatí. Můj celkový měsíční příjem je 11 tisíc korun. Nájemné platím 8 500 a 1 000 korun zálohy na energie, obědy ve škole 530 a nezbyde nám skoro nic. Na jídlo si stále půjčuji. Moje druhá brigáda bohužel padla, uklízela jsem v restauraci, ale covid nám jí zavřel a ty peníze chybí. Prosím o posouzení mé žádosti a budu se modlit, abych měla naději.“

„V programech pomoci pomáháme s financemi na zajištění potravin a nákladů na bydlení, dětem hradíme obědy ve školkách a školách, letní tábory a vánoční dárky,“ říká Dana Pavlousková, ředitelka a zakladatelka klubu. Příjemci pomoci jsou podle jejich slov důkladně prověřováni, klub spolupracuje s terénními sociálními pracovníky, azylovými domy a pobočkami Úřadu práce.

Bližší informace získáte na webu https://www.klubsvobodnychmatek.cz/, infolince 800 99 55 11 nebo info@klubsvobodnychmatek.cz. (ber)

Poslat nový komentář