Smutné. Záchranářská silvestrovská statistika zlomila rekord v počtu výjezdů

Smutné. Záchranářská silvestrovská statistika zlomila rekord v počtu výjezdů
ilustrační foto ZZS

Oproti loňskému silvestrovskému veselí byly letošní oslavy příchodu nového roku 2022 značně bouřlivější. Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje opět zlomila rekordy v číslech výjezdů!

V rámci celého kraje měli záchranáři 125 výjezdů na denní směně a 105 na noční směně. „Ve srovnání s loňským rokem i těmi předchozími se jedná o enormní číslo, které jsme zatím nikdy neevidovali,“ říká mluvčí záchranky Lucie Mikisková.

První výjezd roku 2023 uskutečnila posádka RZP z VZ Aksamitova Olomouc ihned 3 min. po půlnoci s indikací úraz hlavy. Nejčastěji vyjížděli na noční směně výjezdové skupiny z Olomouce, dále pak VZ Prostějov.

Výjezdy k úrazům spojené s pyrotechnikou - 4x (z toho 3 výjezdy týkající se poranění oka, další pak amputace palce horní končetiny při nesprávné manipulaci s pyrotechnikou)

Výjezdy spojené s napadením ve spolupráci s PČR -  11x

Výjezdy spojené s řezným poranění (nožem, sklem) - 3x

Výjezdy k pacientům s ebrietou (opilostí) -  4x (výjezdy jako prostá intoxikace alkoholem s následným doporučením odeslání pacientů na protialkoholní záchytnou stanici); dalších 12 výjezdů bylo ve spojitosti s jinou přidruženou diagnózou (jako úrazy, dušnost atd.)

Výjezdy k osobám s poruchou vědomí - 8x. (red)

Poslat nový komentář