FOTO+VIDEO Volejbalistky souboj s Ostravou zvládly, napodobí je i basketbalisté?

Volejbalistky Agelu Prostějov potvrdily v zápase jedenáctého kola na domácí palubovce proti Ostravě roli favoritek a vyhrály za hodinu a čtvrt poměrem 3:0.

Všechny tři sety měly relativně podobný průběh. Ostravanky kousaly vždy v jeho úvodu a zhruba do poloviny setu vždy držely s favoritem krok, pak se však projevila větší zkušenost a herní vyzrálost prostějovských volejbalistek, které koncovku všech tří sad zvládly. První sadu se obě mužstva tahala o vedení až do třináctého bodu, pak však přišla šňůra Agelu a získaných dvanáct bodů, oproti pouhým třem ostravským. Podobně se vyvíjel i druhý set, ve kterém Ostravanky získaly o bod méně. Relativně největší drama pak přinesla třetí část hry, v níž Ostravanky uhrály devatenáct bodů. Na v poklidu hrající prostějovský celek to však v sobotu nestačilo, a svěřenkyně trenéra Čady tak mohou jít do posledního domácího duelu Ligy mistrů proti Sopotům ve středu od 18 hodin s čistou hlavou. Závěr zápasu proti Ostravě si můžete prohlédnout zde.

VK Agel Prostějov – TJ Ostrava 3:0 (-16, -15, -19)Rozhodčí: Renčín a Antušák. Čas: 68 minut. Diváků: 300.

Sestava Prostějova: Miletič, Hrončeková, Soares, Velikiy, Žarkova, Jelínková, libero Gomes - Hippe. Trenér: Miroslav Čada. Sestava Ostravy: Zedníková, Langová, Kukučová, Kadlecová, Zemanová, Mayerhoferová, libero Elblová – Sedláčková, L. Šípová, Čuboňová, Pinková, V. Šípová. Trenér: Zdeněk Pommer.

Bodový vývoj – první set: 0:2, 2:2, 4:3, 5:4, 5:7, 6:8, 9:8, 11:9, 11:11, 12:12, 16:12, 20:13, 23:14, 25:16. Druhý set: 2:3, 5:3, 5:5, 6:6, 9:6, 11:9, 13:9, 15:10, 17:11, 19:12, 21:13, 22:15, 25:15. Třetí set: 0:2, 1:3, 6:3, 6:6, 8:6, 10:9, 12:9, 13:12, 15:13, 15:15, 16:16, 23:16, 23:18, 25:19.