FOTO Agel v bitvě znovu udolal Olymp a je krok od titulu

Agelky to dnes měly proti Olympu těžké, nakonec ho ale ve více jak dvouhodinové bitvě udolaly a mohly se radovat z vítězství.

Ale byl to boj! Volejbalistky Agelu Prostějov svedly v neděli v podvečer pravou volejbalovou bitvu ve finále UNIQA extraligy proti Olympu Praha a vyhrály až v pátém setu 15:9.

Úvodní sada začala pro domácí dobře. Postupně nabyli vedení 10:6 a zdálo se, že by utkání mohlo mít poklidný průběh podobně jako včera. Pražanky se sice držely do stavu 14:13, pak však při podání de Assiss utekli domácí na 19:13 a set nakonec dotáhly do vítězného konce 25:19.Na začátku druhého setu se oba celky střídaly ve vedení a větší náskok získaly hráčky Olympu až za stavu 10:13. Prostějovu se ještě podařilo srovnat na 15:15 a dokonce získat vedení 18:17, poté však volejbalistky z hlavního města třemi míči otočily na 18:20 a přestože Agelky ještě dokázaly snížit na 21:22, závěr setu již patřil hostujícímu týmu a vyhrál jej 23:25.Podobně vyrovnaně jako druhé dějství začalo i to třetí. Prostějov vedl 3:0, ale Olymp dokázal stáhnout na 5:5 a postupně otáček vývoj zápasu. Svěřenkyně Stanislava Mitáči si vypracovaly až pětibodové vedení (10:15, 11:16, 13:18) a vše směřovalo k druhému získanému setu pro Olymp. Pak ale hráčky Agelu zabojovaly, stáhly na 17:19 a trenér Mitáč si musel vzít oddechový čas. Ten jeho svěřenkyním pomohl, vzápětí totiž získaly dva body a od stavu 17:21již třetí set pohodlně dovedly do vítězného konce.Agel měl nůž na krku a ve čtvrtém setu bylo ještě hůře. Po vyrovnaném úvodu (5:5, 7:7) opět začal Olymp unikat a získal až čtyřbodové vedení 10:14. Domácí hráčky se však nevzdaly, stáhly na rozdíl jediného bodu (14:15) a nakonec se jim podařilo i vyrovnat (18:18). O krok vepřed byl však stále Olymp a poprvé ztratil vedení až za stavu 23:22. To však domácím stačilo. Ze tří dalšího míčů získaly potřebné dva a vyválčily rozhodující tie-break.V něm sice nejprve získal vedení Olymp (2:4), pak ale Prostějov otočil a posledním vyrovnaným stavem byl 7:7. Pak získaly domácí při podání Kossányiové pět bodů v řadě a učinily rozhodující krok k zisku celkového vítězství v zápase. To se jim nakonec podařilo a pátý set vyhrály 15:9.„Dnes jsme podali lepší výkon než včera, hlavně na servisu a přihrávce, od čehož se pak odvíjelo vše ostatní. V závěru nám chybělo trošku štěstíčka, Prostějov vzal neskutečné míče a nám navíc docházely síly. Svoji roli sehrály i zkušenosti a domácí prostředí. Závěr čtvrtého a pátý set jsme proto již nezvládli. Celkově jsme udělali více chyb než Prostějov, potvrdili jsme si však, že pokud podáme nadstandardní výkon, můžeme konkurovat i Prostějovu,“ řekl po zápase trenér Olympu Stanislav Mitáč.Že Olymp dnes odehrál o mnoho lepší zápas, potvrdil i trenér Prostějova Miroslav Čada. „Olymp velice dobře a riskantně podával, což nám dělalo problémy. My jsme dnes hráli špatně na blocích, což jsme sice v závěru zlepšili, celkově jsme však na tom byli v tomto ohledu hůře. Udělali jsme však trochu méně chyby a byli jsme lepší v útoku, což dnes rozhodlo. Vítězství jsme však spíše ubojovali,“ řekl Miroslav Čada.VK Prostějov – PVK Olymp Praha 3:2 (-19, 23, 20, -23, -9)Stav série: 2:0(zkl)