Poslední zápas Ligy mistrů prohrály Agelky v Baku

ilustrační foto (autor: vkprostejov.cz)

S cílem neudělat na Kavkaze ostudu odjížděly v úterý hráčky VK Prostějov ke svému poslednímu zápasu v Lize mistrů na půdu suveréna skupiny a favorita celé soutěže Rabity Baku. Prostějovanky nastoupily v sestavě i se zraněnými Chlumskou, Jelínkovou, de Assis či Miletič s cílem uhrát v hlavním ázerbájdžánském městě alespoň set.

Ázerbajždánky nastoupily v nejsilnějším složení a v počátku prvního setu svoji jasnou převahu vyjádřily čtyřbodovým vedením. Pak však Prostějovanky zlepšily servis a nejprve snížily na rozdíl dvou bodů a následně dokonce vyrovnaly na 12:12. Nerozhodný stav vydržel až do stavu 14:14, kdy se Rabitu díky přesnému zakončení povedla šestibodová šňůra a zisk rozhodujícího náskoku v sadě 20:14. Celý set pak favoritky dotáhly do konce 25:17.

Stejný úvod se domácím povedl i ve druhé periodě, Agelky však tentokrát dokázaly nástup Baku zachytit a čtyřbodovou šňůrou se ujaly vedení 3:7. Série nepřesností však prostějovský celek o vedení připravila a od stavu 9:8 se oba celky přetahovaly o vedení. Domácí hráčky však prakticky ve stejné chvíli jako v prvním dějství Prostějovu odskočily a získaly vedení 18:14. Svěřenkyně trenéra Čady se však nevzdaly a zásluhou nezměrné bojovnosti snížily na pouhý jednobodový rozdíl 23:22. O druhý set tak hráčky Baku musely zabojovat a získaly jej až nejtěsnějším rozdílem 25:23.

Fyzicky náročný boj o druhý set však stál Agel síly v úvodu třetí sady, který zcela přenechal ázerbajdžánským hráčkám, a ty si vybudovaly nedostižné vedení 9:1. Agelky sice dokázaly snížit na přijatelných 13:8, na více však proti silnému protivníkovi neměly. Baku si třetí set pohlídalo v poměru 25:15 a celý zápas ovládlo v poměru 3:0.

Rabita Baku – VK Prostějov 3:0 (17, 23, 15)

Rozhodčí: Kondakov (Ukrajina) a Brutman (Izrael). Čas: 73 minut. Sestava Baku: Rabadžieva, Krsmanovič, Starovič, Cruz, Akinradewo, Skorupa, libero Castillo – Hübner-Grün,Zakreuskaja, Fomina. Trenér: Marcello Abbondanza. Sestava Prostějova: Velikiy, Žarkova, Hippe, Gomes, de Assis, Vincourová, libero Chlumská – Miletič, Soares,Jelínková. Trenér: Miroslav Čada.

Bodový vývoj – první set: 1:2, 4:2, 6:3, 8:4, 10:6, 10:9, 12:10, 12:12, 14:14, 20:14, 20:16, 24:16, 25:17. Druhý set: 1:0, 1:2, 3:2, 4:3, 4:7, 6:7, 9:8, 10:12, 13:13, 18:14, 19:17, 22:18, 22:20, 23:22, 25:23. Třetí set: 3:0, 9:1, 11:3, 11:5, 13:6, 13:8, 16:8, 17:11, 19:11, 22:12, 23:15, 25:15.