Kdy už bude legální plocha pro sprejery?

Kdy už bude legální plocha pro sprejery?
ilustrační foto

Vedení města má pochopení pro sprejery a před několika týdny slíbilo, že vyčlení pro tvůrčí mladé lidi plochu pro grafitti. Zatím se tak nestalo a během uplynulého víkendu to odnesl vagón na hlavním vlakovém nádraží.
"Nedávno jsem přijal dva mladé lidi, kteří mne požádali o plochu pro tvorbu graffiti. Rozhodli jsme se, že toto místo vyčleníme někde v okrajové části města, rozhodně ne v památkové zóně nebo blízko kulturních objektů," uvedl na začátku září starosta Miroslav Pišťák.
Přestože se grafitti stává součástí oficiální umělecké tvorby, pomalování ploch soukromých majitelů je samozřejmě vnímáno jako trestný čin vandalství a pachateli hrozí trest.
Poslední případ se stal během uplynulého víkendu. Neznámý pachatel nastříkal spreji sedmi barev jeden nečitelný nápis o rozměru 12 x 1,7 metru na venkovní boční stěně cestovního vagónu v Prostějově na hlavním vlakovém nádraží. „Škoda vzniklá poškozením činí nejméně patnáct tisíc korun,“ uvedla Eva Čeplová, tisková mluvčí Policie ČR Prostějov.
(red)

Poslat nový komentář