Chomoutov

Hanáci začali jaro výhrou. Sokol Olomouc – Chomoutov – Haná Prostějov 2:3 (1:0)

Foto Zdeněk Kulíček

V prvním jarním kole 1. B tř. sk. B Olomouckého KFS nastoupili Hanáci proti Chomoutovu na umělce v Řepčíně. Domácí svůj úvodní tlak zužitkovali už v 8. minutě, když se míč po autovém vhazování dostal k volnému Kratochvílovi, který přehodil vyběhnuvšího Maráka – 1:0. Po úvodní dvacetiminutovce se hra vyrovnala a do šancí se dostali i Hanáci. Ve 25. minutě domácí nastřelili břevno a následnou střelu Vybírala Marák zneškodnil.

Ve 40. minutě dostal přihrávku od Typnera do brejku Gábor, ale „utopil se „v přemíře klíček. Ve druhém poločase pokračovala hra plná nepřesných přihrávek, také v důsledku silného větru a faulů z obou stran. Domácí výrazně polevili a Hanáci je pomalu tlačili do defenzívy. Dlouho se hostům nedařilo vyrovnat, až přišla 79. minuta zápasu. Krupička poslal Gábora do brejku a ten střelou vedle brankáře Riga vyrovnal na 1:1.

Hanáci zachránili bod s Chomoutovem. Haná Prostějov vs. Sokol Olomouc – Chomoutov 3:3 (2:2)

Foto red

V prvním odloženém podzimním kole přivítali Hanáci na umělce za Olympijskou ulicí hráče Sokola Olomouc – Chomoutov. Už v 16. minutě šli domácí do vedení, když Ošlejšek z přímého kopu našel ve vápně Čermáka a ten z první rozvlnil síť za gólmanem Rigem – 1:0. Hosté zahrozili ve 22. minutě, když střelu Stavarčíka srazil Trnavský na roh. O šest minut později však stejný hráč vyrovnal na 1:1.

Po půlhodině hry šli hosté brankou Hrabálka do vedení – 1:2. Ještě před koncem první půle zahrával Ošlejšek přímý kop a hlavičkou ze 13 metrů vyrovnal domácí Kadlec – 2:2. V 50. minutě unikl s míčem domácí Gábor, ale jeho střelu Rigo tělem vyrazil. V 68. minutě přehlavičkoval hostující Rochovanský gólmana Maráka a poslal chomoutovské hosty opět do vedení 2:3! V 88. minutě měli domácí další šanci, ale Rigo Gáborovu střelu efektní robinzonádou vyrazil. V nastaveném čase domácí z posledního náporu vyrovnali Hladkého dorážkou na 3:3!