gaz

Nenechávejte při zastavení vozu otevřená okénka a nezamčené dveře!

ilustrační foto

 

Včera v odpoledních hodinách bylo vykradeno vozidlo Gaz, které bylo zaparkované v jednom z areálů na ulici Vrahovické v Prostějově. 

"Neznámý pachatel využil toho, že řidič při nakládání zboží vozido pravděpodobně nezamkl a nechal na něm stažená okénka", uvedla případ Irena Urbánková z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.

Třetí hodiny s bezpečnostním hlásičem v Prostějově? Možná na autobusovém nádraží!

ilustrační foto

 

Na dětských hřištích po celé zemi postupně rostou hodiny, vybavené bezpečnostními hlásiči. Přispět mají k větší bezpečnosti dětí. Autorem myšlenky je Jana Kostelníková z Prostějova, která se svým sdružením s názvem Přijdu včas, projekt dál vylepšuje. O hodiny si říkají i jinde a to nejen na dětská hřiště. V Prostějově ale projekt při svém zrodu nezaujal. Dnes je vše jinak a Jana Kostelníková plánuje už třetí hodiny.   

„Devatero hlásičů už stojí v Prostějově, Šternberku, v Havlíčkově Brodě, Olomouci, Poříčí nad Sázavou, Čáslavi nebo v Přerově. Hodiny jsou nařízeny na průběžné upozorňování dětí. Když je třeba čas na oběd, tak na to děti upozorní. Zavolat si mohou, pouhým stisknutím knoflíku, pomoc. Hlásič je napojen na záchranku i městskou policii,“ vysvětlila hlavní funkci hodin Jana Kostelníková.

Kdy projekt ožil? V prvních jeho fázích jste se nesetkala s velkým pochopením u tehdejších radních.