vykradení vozu

Vykradený automobil u dopravního hřiště

Foto čtenář

Zatímco si rodiče s dětmi hráli na dětském dopravním hřišti, stačil jim neznámý zloděj auto rozbít a vykrást.

"Přátelé právě přijeli k dopravnímu hřišti a zaparkovali vedle vozu. Všimli si, že má rozbité okénko a tudíž obratem zavolali policii. Ti přijeli a následně zjistili, že jde o vůz majitelů, kteří seděli přímo na dětském dopravním hřišti se svými dětmi", uvedla čtenářka Andrea, která nám též zaslala fotografie.

"Je neuvěřitelné, že si takovou věc dovolí lidé za bílého dne, když dětské hřiště bylo úplně plné a přitom nikdo si ničeho nevšiml", dodala čtenářka. (red)

Další vykradené auto. Již sedmadvacáté

ilustrační foto PČR

Ve středu v době od 11 do 14:30 hodin se dosud neznámý pachatel vloupal do osobního automobilu zaparkovaného na polní cestě u obce Němčice nad Hanou.

Pachatel do vozidla vnikl po rozbití skleněné výplně okénka u řidiče. Následně vozidlo prohledal a z přihrádky ve dveřích řidiče odcizil černou koženou tašku s osobními doklady dvaapadesátiletého muže, svazek šesti klíčů a platební kartu. Škoda na odcizených věcech byla vyčíslena na 200 korun. Na dalších 1 500 korun byla vyčíslena škoda vzniklá poškozením vozidla.

Nenechávejte při zastavení vozu otevřená okénka a nezamčené dveře!

ilustrační foto

 

Včera v odpoledních hodinách bylo vykradeno vozidlo Gaz, které bylo zaparkované v jednom z areálů na ulici Vrahovické v Prostějově. 

"Neznámý pachatel využil toho, že řidič při nakládání zboží vozido pravděpodobně nezamkl a nechal na něm stažená okénka", uvedla případ Irena Urbánková z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.

Třetí hodiny s bezpečnostním hlásičem v Prostějově? Možná na autobusovém nádraží!

ilustrační foto

 

Na dětských hřištích po celé zemi postupně rostou hodiny, vybavené bezpečnostními hlásiči. Přispět mají k větší bezpečnosti dětí. Autorem myšlenky je Jana Kostelníková z Prostějova, která se svým sdružením s názvem Přijdu včas, projekt dál vylepšuje. O hodiny si říkají i jinde a to nejen na dětská hřiště. V Prostějově ale projekt při svém zrodu nezaujal. Dnes je vše jinak a Jana Kostelníková plánuje už třetí hodiny.   

„Devatero hlásičů už stojí v Prostějově, Šternberku, v Havlíčkově Brodě, Olomouci, Poříčí nad Sázavou, Čáslavi nebo v Přerově. Hodiny jsou nařízeny na průběžné upozorňování dětí. Když je třeba čas na oběd, tak na to děti upozorní. Zavolat si mohou, pouhým stisknutím knoflíku, pomoc. Hlásič je napojen na záchranku i městskou policii,“ vysvětlila hlavní funkci hodin Jana Kostelníková.

Kdy projekt ožil? V prvních jeho fázích jste se nesetkala s velkým pochopením u tehdejších radních.