Jana Zaorálková

Párek labutí fotoaparátem Jany Zaorálkové

Foto Jana Zaorálková

Na rybníku v Drozdovicích žije opět párek labutí. 

"Zasílám několik fotografií z dnešního slunečného odpoledne. Snad se jim podaří znovu vyvést mladé...", doufá Jana Zaorálková, autorka fotografií. (red)

OBRAZEM: Silvestrovský ohňostroj fotoaparátem Jany Zaorálkové

Foto Jana Zaorálková

Po odbíjení osmé hodiny večerní začal tradiční silvestrovský ohňostroj. Nabídl mluvené slovo, hlášky a hudbu ze známých českých filmů napříč stoletím, stejně jako světelné efekty a úžasný ohňostroj.

"Ohňostroj byl skvělý, stejně jako filmové efekty, jen to ozvučení nebylo úplně v pořádku", nechali se slyšet návštěvníci, kterých bylo opět plné náměstí. (red) 

Vzpomínka: Celá labutí rodinka

Foto Jana Zaorálková

Do redakčního e-mailu nám přistály fotografie Jany Zaorálkové, které nám zaslala jako vzpomínku na labutí rodinku. Ta čítala dva rodiče a šest dětí. Nyní jsou dospělé labutě již samy.

V uplynulých dnech potvrdili policisté nález uhynulých šesti kachen, pěti labutí a dvou ježků u městského rybníka v ulici Bohumíra Šmerala. Příčiny úhynu zvířat, a tedy i případné protiprávní jednání, jsou v šetření. Uhynulá zvířata si na místě převzali veterináři. Ti, na základě pitvy, určí příčinu úmrtí.

Případ i nadále sledujeme. (red)

OBRAZEM: Prohlídky prostějovského zámku fotoaparátem Jany Zaorálkové

Foto Jana Zaorálková

Jak jsme již informovali, sobotní prohlídky prostějovského zámku si nenechalo ujít na tři stovky zájemců, které studenti SOŠPO provedli prostorami, kam se běžně nelze dostat. Vzhledem k obrovskému zájmu probíhaly vstupy po půlhodinových intervalech a průvodci si nestačili ani oddechnout.

Návštěvníci se seznámili s historií, exteriérem a běžně nepřístupnými prostorami zámku. Průvodcovský výklad byl doplněn divadelními vstupy ze života Pernštejnů a hudebním vystoupením Karla Kekešiho, který zazpíval hanácké písničky a předvedl mužský kroj.

Janě Zaorálkové děkujeme za zaslaná fota. (red)