Kralice

Prostějovští hasiči jsou kabrňáci!

ilustrační foto

 

Prostějovští profesionálové zasahovali při úniku neznámé látky do zadržovací nádrže u čističky odpadních vod v obci Kralice na Hané. 

"Hasiči po příjezdu zjistili, že v nádrži, která zadržuje dešťovou vodu, plave na hladině neznámá látka. Nádrž o rozměrech asi 50 x 25 m naštěstí nebyla plná. Hasiči postavili norné stěny, pomocí kterých látku stáhli do jednoho rohu nádrže a z hladiny ji jímali", uvedla Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje.

Na místo byli povoláni i pracovníci Chemické laboratoře ve Frenštátě pod Radhoštěm, kteří si odebrali tři vzorky. Zjistili, že to byl petrolej.

Ztratili jste něco? Pak se koukněte do informačního střediska!

ilustrační foto

 

Jízdní kola, klíče, telefony, ale i satelit či sportovní kočárek. To všechno přinesli lidé do informačního střediska, kde jsou shromažďovány ztracené věci. Služba ztrát a nálezů funguje ve městě už dvanáctým rokem.

Nalezené věci jsou rozděleny do čtyř kategorií. Klíče, doklady, kola a ostatní. Pokud si je do půl roku nikdo nevyzvedne, jsou předány odboru správy a zabezpečení, který rozhodne o jejich dalším osudu.