Jezdecká

Osvětlení parkoviště musí posvětit studie

ilustrační foto Jakub Bureš

Před několika dny PvNovinky zveřejnily stížnost obyvatele Jezdecké ulice na přílišnou výsadbu stromů. Obyvatelům by bylo milejší osvětlení parkoviště. Město vypracuje studii.

Stížnost obyvatel na velkou výsadbu stromů a absenci osvětlení parkoviště redakce zaslala Magistrátu města Prostějova. Nelíbí se jim lesopark a tmavé parkoviště. Druhou věc už Magistrát řeší.
"Na celý prostor bude vypracována studie, která určitě zohlední i tuto problematiku," sdělila redakci mluvčí Jana Gáborová. Zpracovatelem bude zastupitel František Fröml. (red)

OBRAZEM: Místo travnatého plácku lesopark

Foto Jakub Bureš

Sázení stromů je zcela jistě chvályhodná věc. Ne vždy se ale záměr střetne s kladným ohlasem okolí. V Jezdecké ulici v Prostějově lidé zrovna nadšeni nejsou. Z travnatého plácku, kde si hrávaly děti, bude "lesopark".

"Tentokrát chválit určitě nemůžu, myslím si, že to tak trochu přehnali a hlavně, přeplácali. Část stromů je zasazena, místa pro další vyznačena. Navíc, až trochu vyrostou, budou stínit bytům, které jsou v blízkosti," napsala nám k fotografiím čtenářka Hanka B. Obyvatelé domů by podle jejích slov mnohem raději oželeli pár stromů, kdyby město vybudovalo osvětlení zdejšího parkoviště. S dotazem na důvod masivní výsadby se obrátíme na magistrát. (ber)

První minirondel už brzy!

ilustrační foto

Dočasný rondel v Jezdecké ulici vznikne v nejbližších dnech. Jak jsme již informovali, nová křižovatka má zvýšit plynulost dopravy od Brněnské do průmyslové zóny a odklonit v poslední době stále frekventovanější průjezd ulicemi Lidická a Šárka.

„Po konzultaci celé dopravní situace s policisty jsme se rozhodli pro okamžité řešení. Abychom nekomplikovali řidičům situaci, okružní křižovatka tady vznikne hned, do doby vybudování regulérního minirondelu změnou dopravního značení a instalací přenosných zpomalovacích retardérů," vysvětlila Alena Rašková, náměstkyně primátora.

Termín je prý otázkou několika příštích dnů. Čeká se pouze na dodávku gumových příčných pruhů.

Ztratili jste něco? Pak se koukněte do informačního střediska!

ilustrační foto

 

Jízdní kola, klíče, telefony, ale i satelit či sportovní kočárek. To všechno přinesli lidé do informačního střediska, kde jsou shromažďovány ztracené věci. Služba ztrát a nálezů funguje ve městě už dvanáctým rokem.

Nalezené věci jsou rozděleny do čtyř kategorií. Klíče, doklady, kola a ostatní. Pokud si je do půl roku nikdo nevyzvedne, jsou předány odboru správy a zabezpečení, který rozhodne o jejich dalším osudu.