minirondel

Rondel u Rodenů má přednost

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

 

Stále častější stížnosti řidičů na nevyhovující křižovatku v Dolní ulici u Rodenů bude město řešit v nejbližší době. Vznikne zde mobilní kruhový objezd, který v případě osvědčení nahradí objezd trvalý.

 

 

"Je nesmyslné, když kolona aut vyjíždějící z průmyslové zóny, stojí kvůli jedinému cyklistovi, jedoucímu od kasáren," podotkla náměstkyně primátora Alena Rašková.

V tomto případě je již projektová dokumentace hotová. "Nebyly zde žádné problémy s majiteli pozemků ani s místem, kterého je zde dostatek. Chceme zde napřed umístit mobilní kruhový objezd, který byl u nové nemocnice. Pokud se osvědčí, vybudujeme objezd klasický," dodala Rašková.

Minirondel se už staví - podívejte se

ilustrační foto

V křižovatce Šárka a Jezdecká už pomalu vzniká nový minirondel. První motoristé by se po něm měli oficiálně projet po šesté hodině večerní. Kruhová křižovatka tohoto typu má v Prostějově premiéru.

Zatím objížďka, večer už nový kruhový objezd. Jak jsme již informovali, nová křižovatka má zvýšit plynulost dopravy od Brněnské do průmyslové zóny a odklonit v poslední době stále frekventovanější průjezd ulicemi Lidická a Šárka. V první fázi půjde pouze o provizorium.

„Rondel bude zatím na silnici jen namalovaný. Doplní ho barevné zpomalovací retardéry. Později tady stavbaři postaví klasický objezd se zpevněnou středovou částí,“ uvedla náměstkyně Alena Rašková a doplnila, že dopravní uzavírka by nemusela trvat dlouho.

Slibovaný minirondel na Šárce? Nebude to tak hned.

ilustrační foto

Mini kruhový objezd, který měl už od začátku měsíce motoristům sloužit na křižovatce Šárka – Jezdecká, stále nikde. Za zpožděním, podle magistrátu, stojí dodávka retardérů, které mají jízdu zpomalit.

„Firma, která bude zpomalovače osazovat, si je nechávala vyrábět na zakázku. Jde o věc, která běžně na skladech dodavatelů neleží. Došlo tak ke zdržení,“ informovala dnes mluvčí magistrátu Jana Gáborová a doplnila, že řidiči budou moci kruhovou křižovatku začít využívat asi za týden, tedy od začátku srpna. Zpoždění vysvětluje i náměstkyně primátora Alena Rašková.

První minirondel už brzy!

ilustrační foto

Dočasný rondel v Jezdecké ulici vznikne v nejbližších dnech. Jak jsme již informovali, nová křižovatka má zvýšit plynulost dopravy od Brněnské do průmyslové zóny a odklonit v poslední době stále frekventovanější průjezd ulicemi Lidická a Šárka.

„Po konzultaci celé dopravní situace s policisty jsme se rozhodli pro okamžité řešení. Abychom nekomplikovali řidičům situaci, okružní křižovatka tady vznikne hned, do doby vybudování regulérního minirondelu změnou dopravního značení a instalací přenosných zpomalovacích retardérů," vysvětlila Alena Rašková, náměstkyně primátora.

Termín je prý otázkou několika příštích dnů. Čeká se pouze na dodávku gumových příčných pruhů.

Kruhová křižovatka Jezdecká - Šárka bude na silnici zatím jen namalovaná

ilustrační foto

Připravovaná změna přednosti v jízdě, na kterou před nedávnem upozorňoval magistrát, se nekoná. Rada postup přehodnotila a v řešení dopravní situace jde jednodušší cestou. Řidiči začnou v ulici Jezdecká – Šárka hned využívat avizovaný rondel. Zatím bude na silnici jen namalovaný.

Původní záměr, který při změně dopravy počítal se změnou přednosti v jízdě a následně se stavbou minirondelu, rada přehodnotila. Pro motoristy připravila jednodušší cestu.

OK4Inovace? Nechceme, říkají konšelé

ilustrační foto

Magistrát vystupuje ze sdružení OK4Inovace. Radní vyhodnotili, že členství v tomto zájmovém sdružení právnických osob, nemá pro magistrát žádný konkrétní přínos.

„Sdružení se zabývá inovačními procesy v Olomouckém kraji. Jde o více méně aplikaci vědy a výzkumu pro výrobní organizace. Město jako takové určitě nic vyrábět nebude. To je důvod, proč navrhujeme ukončení spolupráce,“ vysvětlila náměstkyně primátora Alena Rašková. Reakce zastupitelů přišla od Petra Kousala (KDU-ČSL).

„To už jsme nevěděli před rokem? Už tehdy jsem se ptal na smysl našeho vstupu a myslím si, že už tehdy jsme to mohli vědět.“ S tím zcela nesouhlasila náměstkyně Rašková, která tvrdí, že během půl roku se teprve vyprofiloval směr sdružení.

Rada města ztrácí pravomoci. Nejvyšší soud mění pravidla hry u veřejných zakázek

ilustrační foto

Radní města rozhodující o veřejných zakázkách už nebudou mít právo určit, kdo bude vítězem výběrového řízení. Jde o rozhodnutí Nejvyššího soudu, které musí magistrát respektovat. Městu se to příliš nezamlouvá.

 

 

Žádnou radost ani úlevu nevyvolalo rozhodnutí Nejvyššího soudu o tom, že veřejné zakázky může schvalovat pouze a jen zastupitelstvo města. Radní tak přicházejí o jednu ze svých pravomocí a je otázkou, jak rychlé bude nové rozhodování zastupitelů. Ti se totiž schází jen jednou v měsíci.