Šárka

Na sídlišti Šárka běží rekonstrukce veřejného osvětlení

Foto Magistrát města Prostějova

Důvodem, který stojí za rekonstrukcí veřejného osvětlení, jsou úsporná opatření v této oblasti.

Modernizace a obnova tentokrát probíhá na sídlišti Šárka. Předmětem projektu, který byl nedávno zahájen, je výměna 133 kusů stávajících svítidel s vysokotlakovými sodíkovými výbojkami za moderní a úsporná LED svítidla.

Šárkou se v neděli odpoledne plazil had

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Minulou neděli před půl druhou odpoledne bylo přijato oznámení na linku 156 prostějovských strážníků, že na ulici Šárka se u domu plazí had.

Strážníci po příjezdu do oznámené lokality odchytli užovku červenou, která v pěkném počasí vyrazila prozkoumat okolní přírodu. Majitele užovky, kterému plaz s velkou pravděpodobností utekl, se nepodařilo zjistit. „Hlídka předala odchyceného hada firmě zabývající se chovem o ochranou zvířat,“ doplnil komisař Petr Zapletal. (red)

Bourání „parlamentu“ v Šárce. Jaká je pravda?

Foto ber

Na redakci PvNovinek se obrátilo několik rodin, obývajících městský dům č. 9 a 11 v Šárce. Obávají se, že přijdou o střechu nad hlavou kvůli spodní vodě. Redakce požádala o vyjádření náměstky primátora Prostějova Jiřího Rozehnala a Alenu Raškovou.

Rozměrný pavlačový dům s malometrážními sociálními byty byl postaven v letech 1936-1937 podle návrhu městského stavitele architekta Miroslava Putny.  Dnes domu nikdo neřekne jinak než Parlament.  Na devět desítek bytů obývají dvě skupiny lidí. Jedni vítají laciné bydlení, byť s minimem komfortu, druzí investovali do oprav a v klidné lokalitě jsou spokojeni.

„Byla zde nějaká komise, která říkala, že barák stojí na spodní vodě a rekonstrukce se nevyplatí. Takže ho zbourají,“ sdělila PvNovinkám jedna z nájemnic.

Zmizel party reprák. Z Felicie

ilustrační foto Sencor

Z neděle na pondělí upoutalo pozornost neznámého pachatele vozidlo Š Felicia, které nechal poškozený zaparkované na ulici Šárka v Prostějově. 

„Zlodějíček, aniž by vozidlo poškodil, vnikl dovnitř a vzal z něho party bluetooth reproduktor značky Sencor, který ho přilákal a zmizel i s ním. Majiteli vozidla a hudebního zařízení tím způsobil škodu 7 000 Kč,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že s ohledem na vyhlášený nouzový stav hrozí neznámému pachateli v případě odhalení výrazně vyšší trest, a to až osm let odnětí svobody.  (red)

Blíží se částečná uzavírka Šárky

ilustrační foto MMP

Zhruba půlroční dopravní omezení si vyžádá letošní etapa revitalizace sídliště Šárka v Prostějově.

Důvodem uzavírky v délce cca 300 metrů je regenerace sídliště Šárka. Šárka bude uzavřena v době od 2.5.2018 do 31.10.2018. (red)

Šárku uzavře kácení. Částečně

ilustrační foto MMP

Ve dnech 12. 3. 2018 až 16. 3. 2018 bude částečně uzavřena komunikace na ulici Šárka a některé komunikace ve vnitrobloku sídliště v souvislosti s kácením stromů v rámci regenerace sídliště. 

Délka uzavírky bude cca 300 metrů, jeden jízdní pruh  bude volný. (red) 

 

Pokácené stromy v Šárce budou nahrazeny, říká magistrát

Foto ber

Poslední fáze revitalizace čeká prostějovské sídliště v Šárce. Začala kácením stromů, mimo jiné letitých sakur, které lemovaly silnici.

Dotaz na počet stromů, které budou  pokáceny a jaká výsadba je v budoucnu nahradí, jsme adresovali Magistrátu města Prostějova. "Vykáceno bude 130 kusů stromů. Nově bude vysazeno 225 kusů stromů, 150 kusů keřů, cca 5000 trvalek," sdělila PvNovinkám tisková mluvčí Magistrátu Anna Kajlíková. Výsadba bude více než rozmanitá,  jaké druhy stromů a keřů budou vysazeny se dočtete níže. 

Druhovost 4. etapa

OBRAZEM: Poslední etapa kácení v Šárce začala

Foto ber

Poslední fáze revitalizace čeká prostějovské sídliště v Šárce. Začala kácením stromů, mimo jiné letitých sakur, které lemovaly silnici.

Dotaz na počet stromů, které budou pokáceny, a jaká výsadba je v budoucnu nahradí, jsme adresovali Magistrátu města Prostějova. (ber)

Šárka bude částečně uzavřena. Kvůli kácení

ilustrační foto

Ve dnech 29.1.2018 až 24.2.2018 bude částečně uzavřena komunikace na ulici Šárka a některé komunikace ve vnitrobloku sídliště v souvislosti s kácením stromů v rámci regenerace sídliště. 

Jeden jízdní pruh na ulici Šárka bude volný. Délka uzavírky bude cca 300 m. (red) 

 

S vybudováním hřiště na Šárce nesouhlasí hygienici

ilustrační foto MMP, setkání s občany

V listopadu roku 2017 se zástupci vedení města sešli s občany lokality Tylova, Libušinka a Šárka, kde se mimo jiné lidé dotazovali na možnost zřízení dalšího dětského hřiště na sídlišti Šárka. Záměr zařadit další herní plácek do projektu regenerace sídliště Šárka je podle odborníků neprůchozí.

Pracovníci Odboru rozvoje a investic prověřili stávající stav sídliště Šárka včetně plánované rekonstrukce.

„V lokalitě sídliště Šárka se nachází trojice dětských hřišť. Prostor pro nové hřiště je pouze mezi ulicí Dolní a stávajícími panelovými domy sídliště Šárka. V tomto prostoru ovšem s vybudováním hřiště nesouhlasí Krajská hygienická stanice Olomouc,“ uvedl první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. Podle jeho slov je důvodem zamítavého stanoviska hygieniků hlukové zatížení obytné oblasti. Místo je navíc v nebezpečné blízkosti frekventované kruhové křižovatky „U Rodenů“.