Dolní

Se zákazem a pod vlivem. Zdrogovaného řidiče chytili v Dolní

ilustrační foto Policie ČR

V neděli 7. dubna dopoledne policejní hlídka zastavila vozidlo Škoda Karoq v Dolní ulici v Prostějově. Policisté při dopravní kontrole zjistili, že třiatřicetiletý řidič má Magistrátem města Brna uložen platný zákaz řízení motorových vozidel až do září roku 2025.

Řidič měl navíc pozitivní test na drogy, konkrétně na amfetamin/metamfetamin a kokain. Muž se podrobil lékařskému vyšetření spojeného

s odběrem biologického materiálu. „Řidiči hrozí za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání trest odnětí svobody až na dvě léta," doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

Autobusem trefil náklaďák

Foto Policie ČR

Ke střetu autobusu s nákladní soupravou vyjížděli ve čtvrtek 14. prosince kolem deváté hodiny dopoledne prostějovští dopravní policisté. Nehoda se stala v křižovatce ulic Šárka a Dolní.

„Autobus vyjíždějící z ulice Šárka přední částí narazil do boku kontejnerového přívěsu nákladní soupravy, která právě projížděla křižovatkou po ulici Dolní. Dle vyjádření řidiče autobusu mu při dojíždění ke křižovatce sklouzla noha z brzdového pedálu," uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Dechové zkoušky u obou řidičů měly negativní výsledek. Celková škoda byla předběžně odhadnutá na 200 tisíc korun.

Policisté nehodu vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení. (red)

Svědci zakročili. A chytili zloděje kol

ilustrační foto Policie ČR

V sobotu před 22:00 hodinou policisté na linku 158 dostali oznámení o zadržení pachatele, který kradl v Prostějově na ulici Dolní. Druhý z pachatelů byl v době oznámení na útěku.

Z šetření vyplynulo, že 30letý lapka vlezl oknem do společné kolárny panelového domu, kde se nacházela dvě jízdní kola a elektrokoloběžka. Jedno z kol v hodnotě 5 000 Kč, které nebylo nijak zabezpečené, podal oknem svému stejně starému kumpánovi, který stál u domu a hlídal a stejně tak naložil i s nezajištěnou elektrokoloběžkou v hodnotě 9 000 Kč. "Oknem se vrátil zpět na ulici, tam je ale vyrušili kolemjdoucí, kteří hlídajícího kamaráda i s kradenou elektrokoloběžkou zadrželi a předali přivolané policejní hlídce.

Než usedli za volant, řádně popili

ilustrační foto Policie ČR

Ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je důvodně podezřelá 29letá žena, která neváhala v pátek zhruba hodinu po půlnoci usednout za volant Felicie, i když měla řádně popito. V Dolní ulici v Prostějově jí však překazila jízdu silniční kontrola. Zjevně podnapilou ženu policisté vyzvali k provedení dechové zkoušky. Při té žena nadýchala bezmála 1,7 promile alkoholu v dechu.

Další naměřená hodnota byla ještě o něco málo vyšší. Další jízdu policisté řidičce zakázali. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí podezřelé mimo jiné až roční pobyt za mřížemi.

Hádku na Dolní ukončil rozbitím oken auta své družky

ilustrační foto Policie ČR

V úterý hodinu po půlnoci vyjížděla hlídka prostějovských strážníků na ulici Dolní, kde mělo docházet k hlasité hádce mezi mužem a ženou. Po příjezdu hlídky se na místě nacházela pouze šestačtyřicetiletá žena. 

"Ta k celé události uvedla, že ke slovní rozepři došlo mezi ní a jejím druhem v zaparkovaném vozidle před domem. Muž po hádce vystoupil z auta a v rozčílení rozbil přední okno i okno u řidiče a poté z místa utekl," uvedla strážník Tereza Greplová. Svým jednáním je osmačtyřicetiletý muž důvodně podezřelý z přestupku proti majetku, za který mu hrozí pokuta do výše 50.000 Kč. (red)

Proč se nesvítí na cyklostezce do průmyslové zóny, ptá se občan

ilustrační foto ber

Na webu města Prostějova se objevil dotaz jednoho z obyvatel města. Táže se, proč není v provozu veřejné osvětlení podél cyklostezky do průmyslové zóny v Kralické ulici. Za vším je prý E.ON.

„Kdy dojde ke spuštění osvětlení? Nesvítící sloupy tam stojí 3 týdny, potkávat na stezce v té tmě neosvětlené cyklisty a chodce je o zranění,“ táže se.
„Dle informací Odboru rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova se čeká na připojení nového osvětlení do soustavy společností E.ON, která má na realizaci lhůtu 3-6 týdnů,“ odpovídá Magistrát. (red)

Cyklostezka na Kralickou bude dokončena v srpnu

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

 

Cyklostezka z Dolní na Kralickou ulici, která vede přes železniční uzel, budí u obyvatel Prostějva emoce. Dotazují se, kdy bude stavba konečně hotová a skončí tak omezení, které činí problémy hlavně motoristům a cyklistům.

„Stavba je realizována dle smlouvy o dílo. Je rozdělena na etapy I, II, III. První etapa byla realizována v souběhu s rekonstrukci okružní křižovatky u Rodenů. Druhá etapa přes most nad železnicí bude dokončena do 30.6.2015. Třetí etapa bude mezi okružní křižovatkou „VITANA“ a pneuservisem dokončena do 30.8.2015,“ sděluje odbor rozvoje a investic prostějovského magistrátu. Termín poslední etapy je podle něj delší z důvodu povolování uzavírky odbočení na R46, které povoluje Ministerstvo dopravy. (ber)

Volný prostor u cyklostezky v Dolní zasypou oblázky

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

 

Prostor u cyklostezky z Dolní na Kralickou zasypou oblázky. Radní se shodli v tom, že jimi na nepřístupných místech nahradí plánovanou zeleň. Ušetřené peníze dají na opravy chodníků.

„Jedná se o špatně přístupná místa, kde by ošetřování zeleně působilo velké problémy,“ vysvětlila náměstkyně primátora Ivana Hemerková. Peníze, které tak město ušetří, poputuje podle ní do oprav chodníků.

„Už jsme na opravy chodníků investovali navíc 400 tisíc korun, za zimní údržbu jsme uspořili dalších 200 tisíc, které do této kapitoly rovněž zařadíme,“ potvrdil informaci primátor Miroslav Pišťák. Podle jeho slov se se žádostmi o opravy chodníků na magistrát obracejí nejen jedinci, ale i bytová družstva či společenství vlastníků. (ber)

Cestu do průmyslové zóny bude stavba komplikovat do června

Foto ber

 

Výstavba pokračování cyklostezky v Dolní ulici v Prostějově je v plném proudu. Řidičům ale budou dopravní omezení komplikovat život do června letošního roku.

"Rekonstrukce smíšené stezky pro chodce a cyklisty a částečná výstavba nové cyklostezky by měla být dokončena v červnu 2015," sdělila mluvčí magistrátu Jana Gáborová. Dílo v hodnotě 8,3 milionu korun realizuje společnost SWIETELSKY stavební s.r.o. "Sjet z dálnice a najet směrem do města je o hubu. Není dobře vidět, zda auta od města jedou nebo ne. Tato situace není moc bezpečná", vyjádřil se ke stavbě jeden z prostějovských řidičů.  (ber)