automobil

Renault lehl popelem. Ve Šmeralově ulici

Foto ber

V noci 30. srpna vyjížděli prostějovští hasiči a policisté k požáru osobního vozu. Renault Megane vzplál na odstavné komunikaci ve Šmeralově ulici.

"Příčinu vzniku požáru šetříme ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičů," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek s tím, že škoda byla předběžně vyčíslena na 4 500 korun. (ber)

Než usedli za volant, řádně popili

ilustrační foto Policie ČR

Ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je důvodně podezřelá 29letá žena, která neváhala v pátek zhruba hodinu po půlnoci usednout za volant Felicie, i když měla řádně popito. V Dolní ulici v Prostějově jí však překazila jízdu silniční kontrola. Zjevně podnapilou ženu policisté vyzvali k provedení dechové zkoušky. Při té žena nadýchala bezmála 1,7 promile alkoholu v dechu.

Další naměřená hodnota byla ještě o něco málo vyšší. Další jízdu policisté řidičce zakázali. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí podezřelé mimo jiné až roční pobyt za mřížemi.

OBRAZEM: Na nákupy s výzbrojí

Foto čtenář

Na nákupy jezdíme všichni. Někdo se ovšem dokáže i slušně vyzbrojit, stejně jako posádka tohoto vozu, která zamířila do Lidlu v Anenské ulici.

"Asi jeli původně tunelovat, proto krumpáč a lopata. Ovšem přibrali i samopal, ten je za čelním sklem," napsal k fotkám, pořízeným ve čtvrtek, čtenář Kuba.

Záhadou ale zůstává, co je tohle maskované auto zač. Land Rover, jak hlásají nálepky, zcela jistě ne. "Myslím, že by to mohlo být něco od Gazu nebo Uazu," dodal Kuba. Co vy na to? (ber) 

 

To si tak člověk frčí Prostějovem...

Foto čtenář Vladimír

Dvě fotografie automobilu značky Lamborghini zachycené v blízkosti kostela sv. Jana Nepomuckého zaslal do redakce čtenář Vladimír.

"To si tak člověk jede po městě a potká naprosto běžný auto. Než jsem sešlápnul a rozjel se, týpek už byl v trapu", uvedl s úsměvem čtenář Vladimír. 

A co vy? Zachytili jste ve městě také takové "běžné auto"? (red)

Nezvládla řízení. Trefila auto i značku

Foto PCŘ

 

Dne 7. srpna 2015 krátce před devatenáctou hodinou došlo v obci Vícov k dopravní nehodě. Dvaapadesátiletá řidička osobního automobilu značky Škoda narazila do protijedoucího vozu a pak srazila dopravní značku.

"Žena při odbočování vlevo nezvládla řízení a najela částečně do protisměru, kde se bočně střetla s protijedoucím vozidlem značky Opel. Následně ještě porazila dopravní značku na pravé straně komunikace," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění účastníků nehody nedošlo. Celková výše způsobené hmotné škody byla předběžně odhadnuta na 15 tisíc korun. Alkohol u účastníků nehody vyloučily dechové zkoušky. Nehoda byla vyřešena na místě uložením blokové pokuty.(red)

Zaparkoval na jiné ulici a nahlásil krádež!

ilustrační foto PČR

 

Poněkud kuriózní případ řešili včera prostějovští policisté. Přijali hlášení o ukradeném autě, které vůbec ukradené nebylo. Majitel totiž zapomněl, kde zaparkoval.

"Muž přišel s tím, že se mu ztratilo vozidlo Hyundai TB, které předešlého dne zaparkoval v ulici Kpt. O. Jaroše v Prostějově," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Policisté okamžitě po vozidle vyhlásili pátrání, které ale za pár desítek minut zase odvolali. Devětatřicetiletý muž se totiž vrátil zpět a mužům zákona kajícně sdělil, že auto už má.

" Zaparkoval na jiné ulici a neuvědomil si to. Logicky ho tak rovnou napadlo, že byl obětí zlodějů," dodala mluvčí. (red)

Zmizel VW Golf!

ilustrační foto

 

Z parkoviště na sídlišti Zrzavého zmizel VW Golf, a to v období od 26.6.-29.6.

"Trestného činu neoprávněné užívání cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který z parkoviště na sídlišti Jana Zrzavého v Prostějově odcizil vozidlo VW Golf. Tímto jednáním tak majiteli způsobil škodu kolem 50000 Kč", sdělil tiskový mluvčí Policie Olomouckého kraje Josef Bednařík.

Kde ovšem zaparkovat, když vlastní garáž chybí? 

 

 

Ve městě řádí exhibicionista, volejte policisty!

ilustrační foto

Včera jsme informovali, že v prostoru lesoparku Hloučela se údajně pohybuje exhibicionista. Jedna z našich čtenářek měla tu smůlu, že se s ním potkala hned dvakrát. A jak se ukazuje, nebyla sama!   

Jak se chovat a jaké postupy volí strážníci či republiková policie? Jsou tyto případy v Prostějově časté? Co vůbec takovému exhibicionistovi hrozí? Na otázky jsme chtěli odpovědi. Podle ředitele Městské policie v Prostějově Jana Nagyho případů tohoto druhu řeší strážníci ročně hned několik.