církevní školka

Navýšení počtů děti ve školkách a školách ano, církevní škola ne!

ilustrační foto

Radní na své nedávné schůzi odsouhlasili povolit některým školkám a školám výjimky z počtu dětí. Navýšení se bude týkat škol a mateřinek, kde se dá předpokládat, od nového školního roku, větší nápor dětí. S povolením církevní základní školy, která by s navýšením počtů žáků pomohla, město ale nepočítá.

V několika základních a mateřských školách se od nového školního roku očekává nárůst počtů dětí. Vzhledem k legislativou určenému maximálnímu počtu žáků na jednu třídu, museli radní rozhodnout o povolení výjimky. Ta se bude týkat jak škol se sportovním zaměřením, tak třeba i škol z okrajových částí města.

OK4Inovace? Nechceme, říkají konšelé

ilustrační foto

Magistrát vystupuje ze sdružení OK4Inovace. Radní vyhodnotili, že členství v tomto zájmovém sdružení právnických osob, nemá pro magistrát žádný konkrétní přínos.

„Sdružení se zabývá inovačními procesy v Olomouckém kraji. Jde o více méně aplikaci vědy a výzkumu pro výrobní organizace. Město jako takové určitě nic vyrábět nebude. To je důvod, proč navrhujeme ukončení spolupráce,“ vysvětlila náměstkyně primátora Alena Rašková. Reakce zastupitelů přišla od Petra Kousala (KDU-ČSL).

„To už jsme nevěděli před rokem? Už tehdy jsem se ptal na smysl našeho vstupu a myslím si, že už tehdy jsme to mohli vědět.“ S tím zcela nesouhlasila náměstkyně Rašková, která tvrdí, že během půl roku se teprve vyprofiloval směr sdružení.

Reklama za každou cenu? Kde není žalobce, není ani soudce!

ilustrační foto

Reklama je součástí každodenního života, mnohdy se ale objevuje se i tam, kde je nežádoucí. Konšelé ji ve městě nechtějí a povolují ji pouze v průmyslové zóně.Někdy se ovšem vloudí chybička.

Pravidla jsou neúprosná. Pokud podnikatel chce na městském pozemku, umístit reklamní stojan, musí magistrát zažádat o povolení. Po jeho získání má cestu otevřenou. Radní jsou ale k reklamě ve městě skeptičtí a povolují ji pouze v průmyslové zóně.