pokles dětí

Navýšení počtů děti ve školkách a školách ano, církevní škola ne!

ilustrační foto

Radní na své nedávné schůzi odsouhlasili povolit některým školkám a školám výjimky z počtu dětí. Navýšení se bude týkat škol a mateřinek, kde se dá předpokládat, od nového školního roku, větší nápor dětí. S povolením církevní základní školy, která by s navýšením počtů žáků pomohla, město ale nepočítá.

V několika základních a mateřských školách se od nového školního roku očekává nárůst počtů dětí. Vzhledem k legislativou určenému maximálnímu počtu žáků na jednu třídu, museli radní rozhodnout o povolení výjimky. Ta se bude týkat jak škol se sportovním zaměřením, tak třeba i škol z okrajových částí města.

Den životního prostředí rozhýbá náměstí

ilustrační foto

Celosvětově uznávaný Den životního prostředí si lidé připomínají už čtyřicet jedna roků. Nejinak tomu bude i zítra. Kuželna před radnicí bude plná řady organizací zabývajících se přírodou či ochranou přírody. Děti i dospělé zabaví program zaměřený na životní prostředí.

Napadlo vás, že i vy můžete šetřit vodou nebo energií, chodit více pěšky a třeba používat ekologické prášky na praní a umývání nádobí? V průběhu posledního století jsme se k našemu ekosystému nechovali zrovna hezky a tak máme šanci to napravit. Je tady Světový den životního prostředí!