městská tržnice

Těšíme se na trh, vzkazuje za Rozinku Jarmila Zelenská

ilustrační foto farma Rozinka

Z otevření trhu má radost majitelka Kozí farmy Rozinka Jarmila Zelenská. Z Čelechovic na Hané, kde farma sídlí, do Prostějova dojíždí už řadu let s vynikajícími kozími sýry a tvarohem.

„Je to jediné místo, kde mohu moje výrobky nabídnout, obchody zdravé výživy nemají zájem, mají dostatek zboží z velkochovů. Já jsem za moje zákazníky vděčná, chodí pravidelně, už se za ta léta známe,“ říká. Na trh pravděpodobně pojede v sobotu 24. dubna. „Výroba zabere pár dní a kůzlata jsou ještě pod matkami,“ dodává.

Trhy otevřeny. Prostějovský zel prázdnotou

ilustrační foto

Od pondělí se otevřely farmářské trhy. Koupit na nich můžeme například ovoce, zeleninu, maso, uzeniny, mléčné výrobky, ale i květiny, plody, osiva, semena. V Prostějově se návrat nekonal.

Tři opuštěné stánky a minimum nakupujících. „Myslel jsem, že když po takové době trh otevřeli, lidé přijdou. A zatím… ? Od rána jsem utržil pár korun,“ postěžoval si PvNovinkám jeden z trhovců, který nabízel přísady.

Snad ve čtvrtek dorazí víc prodejců i zákazníků.

Připomínáme, že trhy fungují ve specifickém režimu, k dispozici jsou dezinfekční prostředky u stánků a počet zákazníků nepřekročí jednu osobu na 15 metrů čtverečných.

Pokud se ale budete chtít na trhu najíst, máte smůlu. Stravovací služby zde provozovat nelze. (ber)

 

Tržnice žije!, libují si prodeji i zákazníci

Foto ber

Trh k Prostějovu patří už desítky let. Koronavirová nákaza jej před časem uzavřela, od pondělí 20. dubna se ale prodej opět rozjel.  

Přísady, sazenice okurek, rajčat, cuket, dýní, balkonové a truhlíkové letničky, skalničky, nejrůznější zelenina a spousta dalších věcí. Tak vypadalo dnešní ráno v prostějovské tržnici. Spokojeni jsou prodeji i zákazníci. "Odnáším si petunie a surfinie, každý rok je kupuji u stejného prodeje, protože je má moc krásné. Jsem ráda, že se trh otevřel,"  podělila se Jarmila Novotná. 

Spokojeni jsou i trhovci. "To víte, že to byly nervy. Skleníky plné a prostory na to, abych vše vypěstoval sám, nemám. Minimálně třetinu přísad bych musel odepsat," konstatoval jeden z prodejců.

V pondělí se otevře tržnice!

ilustrační foto ber

Trh k Prostějovu patří již desítky let. Koronavirová nákaza jej před časem uzavřela. Od pondělí 20. dubna se ale prodej opět rozjede. I když s omezeními.

"Tržnice bude fungovat ve zvláštním režimu. Lidé budou muset dodržovat rozestupy dva metry, fronty se budou tvořit ze silnice Úprkova, druhá řada stolů k budově tržnice bude prodávat směrem k budově, nikoliv do uličky," sdělil PvNovinkám jednatel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša. "Stoly budou vybaveny dezinfekcí, kupující i prodávající budou muset mít roušky, WC pro veřejnost bude uzavřené. To vše bude pod dohledem městské policie," dodal Průša. 

Pokud to nestihnete v pondělí, nevadí. Konat se bude i ve čtvrtek a v sobotu ráno. (ber)

Nájem za tržnici bude městu platit Domovní správa

ilustrační foto DSP

Rada města Prostějova na svém posledním jednání rozhodla o změně plátce pronájmu z městské tržnice a schválila výpůjčku KaSCentra. Obhospodařovat je bude Domovní správa Prostějov.

"Podle názoru většiny členů Rady města Prostějova nájem a výpůjčka těchto objektů společnosti Manthellan skončil k 31.prosinci 2017. Od ledna přešly objekty pod Domovní správu, která z nich bude městu platit nájem," uvedl náměstek primátorky Jiří Pospíšil. (ber)

 

 

OBRAZEM: Trh nabízí pestrou směs. Vybere si každý

Foto ber

Kozí sýr, domácí zelenina, čerstvé květiny, skalničky či jedinečný sirup. Všechny tyto produkty a spoustu dalších najdete každé pondělí, čtvrtek a sobotu na prostějovské tržnici.

"Chodím sem pravidelně alespoň jednou týdně pro zeleninu. Mám tady jednoho pána, který prodává vynikající brambory," netajila se nadšením Milada Nováková. Jiní berou trh i jako místo setkání s přáteli. "V sobotu tady vždy potkám spoustu známých. Je to už letitá tradice", přidala další z nakupujících.