nehoda

Dvě nehody motorkářů na Prostějovsku. Oba skončili v nemocnici

ilustrační foto HZS

V pátek krátce před třetí hodinou odpoledne jel jednačtyřicetiletý řidič na motocyklu Yamaha ve směru od Kralic na Hané směrem na Vrbátky. Pravděpodobně z důvodu rychlé jízdy vyjel s motocyklem vpravo mimo komunikaci, kde narazil do dvou dopravních značek. 

"Při nehodě došlo ke zranění řidiče, který byl sanitkou převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedla k první nehodě policejní mluvčí Miluše Zajícová. Na motocyklu i dopravním značení vznikla škoda v řádu několika desítek tisíc korun. Na místě hlídka dopravních policistů řídila provoz.

Motorkář havárii nepřežil

ilustrační foto HZS Ol. kraje

V sobotu po půl deváté večer jel sedmačtyřicetiletý muž na motocyklu značky KTM v levém jízdním pruhu sinice D35 ve směru od Mohelnice na Olomouc. V mírné levotočivé zatáčce na mokré vozovce dostal smyk, vyjel vlevo na středový pás, kde upadl a narazil do středových vozidel.

Motocykl po pádu klouzal dál do pravého jízdního, vjel do dráhy osobnímu vozidlu Š Octavia, kde došlo ke střetu mezi autem a motorkou. "Motorkář bohužel na místě i přes intenzivní první pomoc podlehl způsobeným zraněním," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Hmotná škoda ve výši 161 000 Kč vznikla na motocyklu, škodovce a svodidlech. U zemřelého byla nařízena soudní pitva. Příčina a okolnosti této tragické havárie jsou v šetření. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti.

Cyklista z nehody u Hrdibořic je ve vážném stavu

Foto PČR

Nehoda se stala 1. srpna krátce po druhé odpolední na silnici u obce Hrdibořice. Řidič dodávkového vozidla jel ve směru od Prostějova na Dub nad Moravou a podle prvotních informací po projetí křižovatky na Biskupice a Hrdibořice při míjení zachytil dva cyklisty. Jeden z nich na místě zemřel, druhý bojuje o život v nemocnici.

Stav druhého cyklisty je vážný. Je hospitalizován s mnohačetnými zraněními ve FN Olomouc. „Pacient je v současné době hospitalizován na JIP Neurochirurgické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc s mnohačetnými poraněními. Jeho stav je nadále vážný," řekl mluvčí nemocnice Adam Fritscher. 

Včerejší nehoda stála život padesátiletého cyklistu

ilustrační foto ZZS

Ve středu před druhou hodinou odpolední se u Hrdibořic stala dopravní nehoda, při které přišel o život cyklista. Policie dnes sdělila další informace.

"Řidič dodávkového vozidla jel ve směru od Prostějova na Dub nad Moravou a dle prvotních informací, po projetí křižovatky na Biskupice a Hrdibořice, při míjení zachytil dva cyklisty. Jeden z nich bohužel na místě podlehl způsobeným zraněním a druhý byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Olomouc" uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Oba cyklisté byli muži ve věku padesáti let. U zemřelého byla nařízena soudní pitva, u druhého byl nařízen odběr krve. Na místě byl přítomen soudní znalec z oboru silniční dopravy.  

Po střetu s vozidlem zemřel cyklista, druhý je ve vážném stavu v nemocnici

ilustrační foto ZZS

Dnes v odpoledních hodinách přijalo zdravotnické operační středisko tísňovou výzvu o střetu osobního vozidla a dvou cyklistů u Hrdibořic. Na místo události byla ihned vyslána výjezdová skupina letecké záchranné služby a rychlé zdravotnické pomoci. Do jejich příjezdu byla operátorem poskytována telefonicky asistovaná první pomoc a telefonicky asistovaná neodkladná resuscitace.

"Po příjezdu byli zajištěni dva účastníci, bohužel u prvního se, vzhledem k mechanismu úrazu, jednalo o stav neslučitelný se životem. U druhého zraněného byla záchranáři poskytnuta přednemocniční neodkladná péče, pacient byl připojen na umělou plicní ventilaci a po ošetření a fixaci transportován letecky do traumacentra Fakultní nemocnice Olomouc ve velmi vážném stavu," uvedl mluvčí záchranky Pavel Lampa. 

Úterní bilance: Tři dopravní nehody v Prostějově, čtyři zranění

ilustrační foto ZZS

Tři dopravní nehody řešili v úterý prostějovští policisté v katastru města. Čtyři lidé skončili se zraněním v nemocnici. 

"Včera krátce po osmé hodině jel třiaosmdesátiletý řidič s osobním vozidlem Fiat Punto po sídlišti Svobody. Najel do křižovatky s ulicí Anenskou a nevzal v potaz dopravní značení, které mu ukládalo dát přednost v jízdě ostatním vozidlům. V té době tudy projíždělo vozidlo značky Honda, které řídila čtyřiašedesátiletá žena.

Nezabrzděné auto ujelo a skončilo ve stromě. I s dětmi

Foto PČR

Netradiční dopravní nehodu řešili policisté v neděli 29. července v Jeseníku Lázních. Jedenačtyřicetiletý muž přijel s vozem zn. Ford Focus okolo půl třetí odpoledne na parkoviště. Po zaparkování vysedl i se svou manželkou z vozu. 

"V ten moment se však vozidlo samovolně rozjelo z kopce dolů, přejelo travnatý pás a narazilo do stromu. Po celou dobu byly ve voze menší děti, které byly připoutány v autosedačkách. Děti při nárazu utrpěly zranění," informovala policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. Na vozidle vznikla škoda za 200.000 Kč. (red)

Další střet motocyklu s vozidlem skončil v nemocnici

Foto PČR

Zásah všech složek integrovaného záchranného systému si vyžádala vážná dopravní nehoda, ke které došlo v neděli 29. července po šestnácté hodině odpoledne na silnici I. třídy č. 44, v úseku mezi Kouty nad Desnou a Červenohorským sedlem.

"Čtyřiatřicetiletý řidič tam ve stoupání v pravotočivé zatáčce pravděpodobně v důsledku nepřiměřené rychlosti nezvládl řízení svého motocyklu značky Honda CBR 1000. Přejel do protisměrné části vozovky, kde se čelně střetl s protijedoucím vozem Audi, které řídila devětačtyřicetiletá žena. Ta ve snaze zabránit střetu strhla řízení vozu vpravo, kde lehce narazila do svodidel. Při nehodě se oba účastníci zranili. Řidič motocyklu byl z místa dopravní nehody letecky transportován k ošetření do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Pád stromu poslal dělníka do nemocnice

ilustrační foto LZS

Pomoc čtyř jednotek hasičů si vyžádala vážná událost po pádu stromu na dělníka v Oskavě na Šumpersku. Informaci o zavalené osobě přijala linka tísňové pomoci krátce před půl jedenáctou dopolední v pátek 27.7.2018.

Událost navíc z místa komplikovalo nedostupné telefonické spojení, oznamovatelé jednotkám napomohli s čekáním u určeného místa. Operační středisko k pomoci vyslalo profesionální hasiče z Uničova, za pomoci dobrovolných hasičů Oskava, Lipina a také mezikrajské výpomoci (HZS MSK) jednotky Horní Město. "Hasiči po příjezdu asistovali při ošetření zraněné osoby a následně pacienta transportovali k leteckému převozu k navazující nemocniční péči," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. (red)

 

Střet chodce s autem skončil zraněním

Foto HZS Olomouckého kraje

Dvě jednotky hasičů dnes (27-7-2018) v dopoledních hodinách vyslalo operační středisko HZS Olomouckého kraje k nehodě osobního vozidla po střetu s chodcem v Němčicích nad Hanou.

Hasiči po příjezdu asistovali záchranářům, provedli nutné bezpečnostní opatření a po ošetření zraněné osoby vypomohli s naložením k leteckému transportu. "U události zasahovala profesionální jednotka stanice Kojetín a místní dobrovolní hasiči Němčice nad Hanou," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. (red)