O pohár primátorky

Počasí zrušilo branný závod i Den bez aut

ilustrační foto ber

V lesoparku Hloučela se měl ve čtvrtek konat již pátý ročník branného závodu „O pohár primátorky města Prostějova“. Akce pro žáky z prostějovských základních škol ze sedmých, osmých a devátých tříd je zrušena! Stejně jako páteční Den bez aut, který se měl konat v Kolářových sadech. U obou akcí je důvodem nepřízeň počasí.

"Se souhlasem paní primátorky je zrušen branný závod o pohár primátorky, který se měl konat 21.9.2017, a to kvůli nepřízni počasí. Náhradní termín nebude stanoven," sdělila redakci mluvčí Magistrátu města Prostějova Anna Kajlíková.

Ze stejného důvodu se nekoná ani Den bez aut. (ber)

 

OBRAZEM: O pohár primátorky střílelo 35 družstev

Foto MMP

Pětatřicet tříčlenných družstev se v pátek na střelnici ve Vrahovicích utkalo ve střelecké soutěži O pohár primátorky města Prostějova.

Střílelo se ze zbraní Glock ráže 40, což je služební zbraň Městské policie Prostějov. První skončilo družstvo PČR Prostějov, druhé MP Prostějov a třetí stupínek patřil družstvu Střeleckého klubu Prostějov. (ber)

OBRAZEM: Ve Vrahovicích se střílelo O pohár primátorky

Foto MMP

V areálu střelnice ve Vrahovicích se v pátek uskutečnila každoroční střelecká soutěž O pohár primátorky města Prostějova. Sportovní zápolení ve střelbě zahájila první dáma Prostějova, primátorka Alena Rašková.

„Jde o soutěž tříčlenných družstev i jednotlivců, vyhodnocují se jak ženy, tak i muži. Cenu získá také nejlepší střelec," vysvětlil ředitel Městské policie Jany Nagy.

Podle informaci PvNovinek si v ženách vystřílela první místo Eva Frýbortová ze Střeleckého klubu Prostějov, v mužích zvítězil člen PČR. V družstvech zvítězila Policie ČR, druhé místo obsadila MPPv a Střelecký klub si odnesl trofej za třetí místo. (ber)