ilustrační foto iprostejov.cz
Komise dopravy doporučila Radě schválit instalaci semaforů v křižovatce ulic Olomoucká – sídliště Beneše. Nahradí tak kdysi prosazovanou kruhovou křižovatku.
„Semafory zde budou umístěny na základě doporučení komise dopravy. Reaguje na podněty obyvatel sídliště a motoristů všeobecně. Ti si stěžují na špatný výjezd,“uvedl náměstek primátora Zdeněk Fišer.
Signalizační kabely jsou podle jeho slov protaženy už na zmíněnou křižovatku. „To bylo součástí rekonstrukce Olomoucké ulice. Osazení semaforů je ale další investiční akce,“ konstatoval Fišer.