Orli

Basketbalisté v Prostějově zaútočí na první titul sezony

Foto Orli Prostějov

Ve dnech 17. a 18. února se v hale Sportcentra DDM Prostějov odehraje finálový turnaj Českého poháru v basketbale mužů. Turnaj je organizován za finanční podpory Statutárního města Prostějova. O celkové vítězství v rámci turnaje Hyundai FINAL 4 se utkají se čtyři nejlepší celky poháru.

„Účastníci čtyřčlenného klání musí cestou do Hyundai FINAL 4 překonat nejednu překážku. Základní části Českého poháru se totiž účastní nejen týmy nejvyšší soutěže Kooperativa NBL, ale také družstva ze dvou nižších soutěží. Účastnická listina Hyundai FINAL 4 je už ze tří čtvrtin zaplněna. O obhajobě titulu stále mohou snít v klubu BK JIP Pardubice.

Orli a 1. SK dostanou peníze. Rada doporučuje zastupitelstvu dva miliony

ilustrační foto

Rada města Prostějova rozdělovala další finance mířící do sportu. O tom, zda budou nakonec klubům poskytnuty, rozhodnou na svém jednání zastupitelé. Finance by měly putovat dvojici subjektů, 1. SK Prostějov z. s. a BCM Orli Prostějov. 

" V případě schválení dotace organizaci 1. SK Prostějov z. s. bude poskytnuta veřejná podpora v režimu de minimis. Všechny finance půjdou sportovcům jako podpora činnosti klubů," uvedla náměstkyně Ivana Hemerková. 

1.SK Prostějov z. s. má přislíbenu podporu ve výši 1.750.000 korun, BCM Orli Prostějov, spolek pak 500.000,- korun. 

Příjemce je oprávněn a zavazuje se dotaci použít v souladu se sjednaným účelem do 31. 12. 2016 a vyúčtování dotace odevzdat do 31. 1. 2017. (red)