Pňovice

Ani tři vstřelené branky nepomohly Hanákům k bodům. TJ. S. Pňovice – Haná Prostějov 5:3 (3:1)

Foto Oldřich Lošták

V pátém kole zavítali Hanáci na hřiště nováčka 1. B třídy skupiny B Olomouckého KFS a zároveň lídra Sokola Pňovice. Domácí šli do vedení v 15. minutě po hlavičce Františka Podhory. O dvě minuty později po brejku domácích zvýšil Binder střelou podél Maráka na 2:0. Hosté vyslali první střelu na branku Nádvorníka ve 32. minutě, ale Ošlejšek měl vychýlenou mušku. Ve 40. minutě zahrávali domácí přímý kop a Vozatár střelou k tyči upravil na 3:0.

Hanáci využili v poslední minutě první půle šanci, když Gábor nacentroval míč do vápna a Krupička snížil na 3:1. Ve druhém poločase v 52. minutě zahrával trestný kop Gábor, ale orazítkoval pouze břevno Nádvorníkovy branky. Domácí však podnikli rychlý brejk, na jehož konci byl střelec Mihailescu – 4:1. Za tohoto stavu a za hrozného vedra se hrálo nahoru dolů. Hanákům se podařilo v 61. minutě Gáborem snížit na 4:2, když jeho prudkou střelu pustil Nádvorník za brankovou čáru. Další gólové šance však hosté nedotahovali do konce, a tak přišel trest. V 86.