PRO 2016

Hnutí PRO 2016 míří do komunálních voleb

ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, v sobotu 4. června vzniklo v Brně  hnutí PRO 2016, které chce podporovat malé a střední podnikatele i rodiny s dětmi. Na dvou postech místopředsedů budou dva bývalí členové vedení prostějovské organizace ANO, Hana Naiclerová a František Švec. Jak vidí budoucnost hnutí na Prostějovsku jsme se zeptali Hany Naiclerové.

"V průběhu zhruba deseti dnů by měly vzniknout tři krajské organizace našeho hnutí, jihočeská, jihomoravská a olomoucká," sdělila redakci Hana Naiclerová. "Nechceme jít do říjnových krajských voleb, soustředíme se až na ty komunální, které budou v roce 2018. Do té doby využijeme čas na budování infrastruktury a hlavně budeme pracovat pro lidi tam, kde je to třeba," konstatovala Naiclerová.

Starost o nové členy PRO 2016 netrápí, jen z Prostějovska jich má v současné době asi 15. (ber)

V čele hnutí PRO 2016 jsou Hana Naiclerová a František Švec

ilustrační foto

V sobotu 4. června vzniklo v Brně nové politické uskupení. Hnutí s názvem PRO 2016 chce podporovat malé a střední podnikatele i rodiny s dětmi. Založili ho lidé, kteří odešli z hnutí ANO. Na dvou postech místopředsedů budou dva bývalí členové vedení prostějovské organizace.

Členové nově vzniklého hnutí PRO 2016 zvolili předsedkyní prachatickou radní Radku Paulovou.

Vytvoří bývalí členové prostějovského ANO novou stranu?

ilustrační foto ber, zasedání zastupitelstva

Je pravděpodobné, že v Prostějově začne fungovat další politický subjekt.

V mnoha městech České republiky se totiž v poslední době začalo štěpit hnutí ANO 2011. Tento jev se projevil i v Prostějově, kde stranu opustili tři zastupitelé a řada dalších členů včetně stranické jedničky v minulých komunálních volbách a předsedkyně místní organizace Hany Naiclerové. Bývalí členové ANO z různých míst se nyní začali organizovat a chtějí vytvořit hnutí, které by vystupovalo pod zkratkou PRO 2016.