ANO 2011

Faltýnek a Babiš se nechají vydat k trestnímu stíhání

ilustrační foto psp.cz

Premiér a šéf ANO Andrej Babiš řekl, že on a Jaroslav Faltýnek se nechají vydat k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo a možnému dotačnímu podvodu. Babiš to prohlásil před úterním jednáním mandátového a imunitního výboru, který má rozhodnout, zda Sněmovně doporučí zbavit oba dva politiky imunity. 

Na dnešní ranní tiskové konferenci Babiš řekl, že on i Faltýnek požádají o vydání k trestnímu stíhání. „Požádám o vydání, ať je ta věc co nejdříve vyřešena,” dodal k tomu Faltýnek. (Zdroj Novinky.cz)

 

Policie žádá po sněmovně Faltýnka a Babiše. Opět

ilustrační foto ANO Olomouc

Policie zaslala do Sněmovny novou žádost o vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a místopředsedy Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Sněmovna vydala Babiše a Faltýnka ke stíhání již na počátku září. Ve volbách mandáty obhájili, čímž se jim v plném rozsahu obnovila poslanecká imunita. Stíhání se tak přerušilo.

Andrej Babiš upozornil na to, že teprve v pondělí noví poslanci složili slib. "Sněmovna ještě není ustavená, není zatím ustaven mandátový a imunitní výbor, není zvolen předseda Sněmovny, takže žádost nemůže ve Sněmovně nikdo převzít," konstatoval s tím, že média již ale zprávu o žádosti policie mají.

OBRAZEM: Babiš v Prostějově

Foto čtenář

Na hlavním prostějovském náměstí je dnes živo. Do Prostějova zavítal předseda hnutí ANO 2011 Andrej Babiš.

"Mysleli jsme, že za ten volební úspěch lidem rozdává alespoň řízky a bramborový salát", nechala se slyšet k zaslaným fotografiím čtenářka Petra. 

Andrej Babiš dává lidem svoji podepsanou knihu a nabízí vánoční punč. (red)

Jaroslav Faltýnek připouští, že by pokutu mohl zaplatit ze svého

ilustrační foto

Místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek poprvé připustil, že pokud stát v Bruselu neuspěje s odvoláním proti sankci za střet zájmů v zemědělském fondu, mohl by peníze zaplatit ze svého.

„Pokud by čeští zemědělci, pro které celý život pracuji, řekli, že to mám zaplatit ze svého, tak o tom určitě budu uvažovat. Ať se zemědělci vyjádří. Třeba na nějakém sněmu,“ řekl čt24 Faltýnek. Že by se do střetu zájmů dostal, ale nadále odmítá.

Evropská komise chce Česko penalizovat 22 miliony za to, že Faltýnek dohlížel na správu agrárních dotací ve stejnou chvíli, kdy seděl ve vedení zemědělského gigantu Agrofert. (Zdroj čt24)

ANO vyzvalo k rezignaci hejtmana Koštu. Ten odmítá

ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, zastupitelský klub ANO v Olomouckém kraji společně se členy krajského předsednictva hnutí vyzvali k rezignaci hejtmana Oto Koštu. Tvrdí, že se nedokázal ani po několika měsících zorientovat v řízení kraje a neplní hejtmanské povinnosti. Košta rezignovat odmítá.

"Výzvu k rezignaci jsem nepřijal. Důvody jsou jasné a zřejmé. Ty důvody, které mi byly dány na stůl, považuji za zástupné problémy, nikoliv za skutkovou podstatu věci," uvedl pro ČTK Košta, který tvrdí, že s podobnou kritikou jako jsou výtky uvedené v nedělní výzvě k jeho rezignaci dosud nepřišel žádný z krajských zastupitelů či členů rady.

Členem finančního výboru je Jiří Rozehnal

Foto ANO 2011

Předseda místní organizace ANO 2011 a předseda Osadního výboru Vrahovice Jiří Rozehnal dnes přijal další funkci. Byl zvolen do Finančního výboru města Prostějova.

Po delší debatě stran odvolání původní členky výboru, zastupitelky Hany Naiclerové, nakonec Jiřího Rozehnala zastupitelstvo do finančního výboru zvolilo. Odvolání Naiclerové navrhl klub Ano 2011, důvodem je skutečnost, že dnes již není členkou strany a působí v klubu nezávislých zastupitelů. (ber)

Hnutí ANO v Prostějově vede Jiří Rozehnal

Foto ANO 2011

Sněm členské základny MO Prostějov zvolil v pátek 13.5.2016 předsednictvo místní organizace. Novým předsedou se stal Jiří Rozehnal, jako místopředsedové mu byli navoleni František Jura a Jaromír Hruban.

Hlasování se zúčastnilo 22 z celkových 32 členů. Předseda Rozehnal a místopředseda Jura dostali potřebnou nadpoloviční většinu hlasů v prvním kole, místopředseda Hruban získal mandát z kola třetího. Nové předsednictvo se shodlo na tom, že se nehodlá vracet do minulosti. Svůj přínos naopak vidí v aktivizaci členské základny, obnově práce zastupitelského klubu a otevřené komunikaci. „Cíle hnutí ANO se nemění. Jsme tu pro voliče a naplnění jejich očekávání. Jde jen o to být do budoucna ještě stabilnější a věnovat se hlavně práci.

Vytvoří bývalí členové prostějovského ANO novou stranu?

ilustrační foto ber, zasedání zastupitelstva

Je pravděpodobné, že v Prostějově začne fungovat další politický subjekt.

V mnoha městech České republiky se totiž v poslední době začalo štěpit hnutí ANO 2011. Tento jev se projevil i v Prostějově, kde stranu opustili tři zastupitelé a řada dalších členů včetně stranické jedničky v minulých komunálních volbách a předsedkyně místní organizace Hany Naiclerové. Bývalí členové ANO z různých míst se nyní začali organizovat a chtějí vytvořit hnutí, které by vystupovalo pod zkratkou PRO 2016.

ANO2011 ztrácí významné členy. Odchod ohlásila i Hana Naiclerová

ilustrační foto ber

Hnutí ANO2011 prochází značnými změnami. Ne všem členům se líbí a tak řady strany v poslední době opustila řada členů. Dnes takové rozhodnutí vyhlásila prostějovská lídryně Hana Naiclerová. Spolu s ní odchází dalších 11 členů.

„Pod vlivem událostí, které se v poslední době odehrály, jsem se spolu s dalšími 11 kolegy z ANO Prostějov po dlouhém rozmýšlení rozhodla pro ukončení členství v hnutí ANO 2011,“ oznámila Naiclerová dnes ráno na Facebooku.

„Odchod z ANO jsme vyhodnotili jako jedinou možnou variantu. Směr, který ANO na místní úrovni v poslední době nabralo, nemá nic společného se zásadami, pro které jsme do ANO vstoupili, hájili je a prosazovali na politickém kolbišti,“ vysvětlila s tím, že bližší zdůvodnění tohoto rozhodnutí poskytne tisková zpráva.

Tisková zpráva podala vysvětlení

ANO 2011 představilo kandidátku do kraje

ilustrační foto otokosta.cz

V pondělí 29.2.2016 byla krajským sněmem schválena kandidátka pro podzimní volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje. Lídrem se stal MUDr. Oto Košta, Ph.D., pedagog a praktický lékař, působící v Olomouci.

Druhým mužem kandidátky je poslanec Ladislav Okleštěk, trojku uzavírá Petr Vrána, obchodní manažer s dlouholetou praxí v byznysu.

Další v pořadí se o přízeň voličů budou ucházet: Adam Kalous, starosta města Jeseník, Jiří Vykydal, podnikatel z Libivé, Miroslav Žbánek, vedoucí odboru z Olomouce, Hana Mazochová, ekonomka z Přerova, Ivo Zatloukal, starosta obce Vrbátky, Jan Zahradníček, starosta obce Medlov a Milan Klimeš, ředitel společnosti v Bludově. (red)