poslanec

Faltýnek a Babiš se nechají vydat k trestnímu stíhání

ilustrační foto psp.cz

Premiér a šéf ANO Andrej Babiš řekl, že on a Jaroslav Faltýnek se nechají vydat k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo a možnému dotačnímu podvodu. Babiš to prohlásil před úterním jednáním mandátového a imunitního výboru, který má rozhodnout, zda Sněmovně doporučí zbavit oba dva politiky imunity. 

Na dnešní ranní tiskové konferenci Babiš řekl, že on i Faltýnek požádají o vydání k trestnímu stíhání. „Požádám o vydání, ať je ta věc co nejdříve vyřešena,” dodal k tomu Faltýnek. (Zdroj Novinky.cz)

 

Prostějovan Fiala již není předsedou poslanců Úsvit

ilustrační foto

 

Úsvit přímé demokracie vyměnil předsedu poslaneckého klubu. Radima Fialu, někdejšího člena ODS, vystřídal Marek Černoch. Fiala pak veřejně uvedl, že na jeho podporu hlasoval i předseda hnutí Tomio Okamura, ale nestačilo to.

Fiala na webu Úsvitu uvedl, že na pondělním večerním jednání klubu někteří kolegové vystoupili s výhradami k jeho práci. „Tyto výhrady odmítám. V následném hlasování mě členové klubu většinou jednoho hlasu odvolali,“ uvedl Fiala, který nadále zůstává členem poslaneckého klubu.  

Poslanec Pavel Holík pozval kolegy na návštěvu kraje

ilustrační foto

V závěru dubna se uskutečnilo třídenní výjezdní zasedání Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v Olomouckém kraji. Delegace přijela na pozvání prostějovského poslance Pavla Holíka, člena Výboru a předsedy Podvýboru pro oblast zdravotní péče, vzdělávání a prevenci.

První den se Pavel Holík postaral o program v Prostějově. Poslanci navštívili zdravotnickou distribuční společnost Martek Medical, jež sídlí v prostějovské průmyslové zóně. Poté se delegace zastavila na krátkou prohlídku Zdravotní záchranné služby Prostějov, kterou Pavel Holík spoluzakládal a řídil 14 let. Následovala návštěva Nemocnice Prostějov spojená s prezentací principu pronájmu krajských nemocnic v Olomouckém kraji. Členové výboru si potom v menších skupinkách prohlédli dle svého zájmu jednotlivá oddělení.

Novela zákona čeká na další novelu

Poslanec Pavel Holík na setkání se zástupci regionálních médií.
Poslanec Pavel Holík na setkání se zástupci regionálních médií.

Od 1. dubna letošního roku vstoupila v platnost nová právní úprava, podle které dopadá povinnost podrobit se vstupní lékařské prohlídce osoby ucházející se o zaměstnání i v takovém případě, že se jedná o provedení práce  na dohodu o pracovní činnosti.. Jde o zcela novou administrativní povinnost, která zbytečně zatěžuje jak zaměstnavatele, tak i uchazeče o zaměstnání. 

Dohoda o provedení práce nebo o pracovní činnosti se uzavírá na časově limitovanou dobu, často i velice krátkou, a především na práce, které nevyžadují nezbytné zjišťování zdravotní způsobilosti. Navíc zákon zatím nespecifikuje, kdo bude vstupní prohlídku platit. Každopádně to není v povinnosti zdravotních pojišťoven. Všeobecně platí, že pokud je žadatel o zaměstnání úspěšný, vstupní prohlídku mu dodatečně může uhradit zaměstnavatel, pokud však neuspěje, poplatek jde z jeho kapsy. Takže přestože nevydělal ani korunu, už musí vydat obnos v řádu několika stokorun. 

Prostějov i Jablonec statutární, kdo z poslanců byl proti?

Gratulujeme, pane primátore Pišťáku!

Poslanci před několika okamžiky schválili změnu zákona o obcích, která znamená, že Prostějov a Jablonec nad Nisou se stávají statutárními městy.

Jak jsme informovali, Prostějov byl do seznamu statutárních měst stanoveným zákonem o obcích již zařazen Poslaneckou sněmovnou. Každý zákon se posílá ze Sněmovny ke schválení do Senátu, a tam do legislativního procesu zasáhla pozměňovacím návrhem senátorka Soňa Paukrtová. V tom okamžiku se návrh zákona vrací zpět k poslancům.

Poslanec Pavel Holík: ZPRÁVA PRO VOLIČE

Pavel Holík ve své poslanecké kanceláři, vlaječka města Prostějova na lampě každému návštěvníkovi prozrazuje, čí zájmy poslanec Holík ájí.

Rok se s rokem sešel a nastává opět čas bilancování. Tak jako mnozí z vás bilancujete své loňské úspěchy a prohry, tak i já vám zde předkládám stručnou informaci o tom, jak jsem pro vás, jakožto poslanec, pracoval v roce 2011. 

Jak víte z médií, byl to rok náročný, a i ten právě nastávající rok 2012 nebude zrovna jednoduchý.  Na vás, občany, čeká řada změn, které prosadila navzdory opozici a většinovému mínění společnosti vládní koalice. Jak již víte, hlavní změny se dotknou především oblastí, jako je zdravotnictví a sociální politika. Velkým zásahem do finanční situace rodin bude především zvýšení DPH u základních potřeb, jako jsou potraviny, léky, doprava, teplo, vodné a stočné, atd.

Nejlínějším poslancem je Radim Fiala

Radim Fiala

Občané mohou kontaktovat "svého" politika a přes internetový portál mu poslat konkrétní dotaz. V případě prostějovských poslanců se však odpovědi povětšinou nedočkají, sem tam se "chytne" Jitka Chalánková, ovšem Radim Fiala a Pavel Holík nereagují, přitom Fiala dostal o tři otázky více.

Projekt NapišteJim.cz si klade za cíl fungovat jako živá brána e-mailové komunikace mezi občany a politiky. Za sedm měsíců fungování projektu poslali lidé politikům přes stejnojmennou internetovou stránku 3114 zpráv.

Ze statistiky vyplývá, že politici odpověděli přibližně na každý pátý e-mail, a to v průměru za 9 dní. 

 

Jak jsou na tom prostějovští poslanci?

Jitka Chalánková (TOP09) - obdržela 19 dotazů, zodpověděla 3 dotazy

Poslanci rozhodli, Prostějov bude mít primátora

ilustrační foto

Poslanecká sněmovna dnes dopoledne schválila novelu Zákona o obcích, díky niž se Prostějov stává statutárním městem. Potvrdily se tak naše včerejší informace, které jsme získali od prostějovského poslance Pavla Holíka. Novelu ještě musí posvětit Senát Parlamentu ČR.

Iniciativa vzešla od vedení města poté, co statutární titul Prostějovu neschválilo ministerstvo vnitra. 

(bp)

Prostějov s největší pravděpodobností bude statutárním městem

ilustrační foto

Bude mít Prostějov primátora? O změně na statutární město v současné době jedná Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky.

Jak jsme se dnes dozvěděli od poslance Pavla Holíka, nyní v Poslanecké sněmovně probíhá diskuze o novele Zákona o obcích. Pokud bude schválen pozměňovací návrh, který  v úterý ve Sněmovně přednesl Radim Fiala, Prostějov se stane statutárním městem.

Konice má nové výjezdové stanoviště záchranářů

Poslanec Pavel Holík před nově otevřeným výjezdovým stanovištěm ZZS v Konici

V pondělí 21. listopadu bylo v Konici slavnostně otevřeno nové výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje. Záchranáři se tak dočkali po 14 letech nového důstojného stanoviště a získali tak solidní zázemí pro svou práci. 

Když v roce 1997 vzniklo výjezdové pracoviště v Konici, byl to výrazný posun pro ZZS okresu Prostějov. Díky tomuto stanovišti, u jehož zrodu stál bývalý ředitel ZZS Prostějov a současný poslanec Pavel Holík, se tak podařilo plošněji pokrýt území okresu a zajistit tak lepší zdravotní péči. Co je podstatné, zkrátil se tak dojezdový čas záchranné služby na Konicku. Pracoviště od roku 1997 působilo v prostorách polikliniky v Konici. Časem se však začaly projevovat technické nedostatky tohoto zázemí a bylo nutné začít hledat vhodnější pracoviště.