protest

Zemědělci pojedou Prostějovem. Již zítra!

Ilustrační foto Agrární komora České republiky

Na čtvrtek 22. 2. 2024 v době od 10 do 12 hodin byla ohlášena protestní akce proti neutěšené situaci v zemědělství.

Protestní jízdy zemědělské techniky budou vedeny ulicemi Wolkerova, Brněnská, Dolní, Újezd a Olomoucká. Je předpoklad zhoršeného průjezdu městem. (red)

Bojuje proti systému. Obrácenou espézetkou

ilustrační foto Policie ČR

V úterý na sebe pozornost prostějovských strážníků upoutal dvaapadesátiletý řidič motorového vozidla. Ten jel se svým autem za vozidlem hlídky Městské policie. Strážci zákona si všimli, že přední registrační značka je umístěna obráceně, než vyžadují předepsaná pravidla. V úterý na sebe pozornost prostějovských strážníků upoutal dvaapadesátiletý řidič motorového vozidla. Ten jel se svým autem za vozidlem hlídky Městské policie. Strážci zákona si všimli, že přední registrační značka je umístěna obráceně, než vyžadují předepsaná pravidla. 

Za použití modrých majáků a světelného nápisu stop bylo jedoucí vozidlo zastaveno. Vozidlo bylo spatřeno i o několik dnů dříve a to 2. 2. 2021 v odpoledních hodinách, pomocí městského kamerového systému při průjezdu ulicemi Prostějova. „U podání vysvětlení, z jakého důvodu má na přední části vozidla, namontovanou (přišroubovanou) registrační značku opačným způsobem, jako argument řidič hlídce uvedl občanskou neposlušnost. Ta ho může přijít velice draho," informoval strážník Petr Zapletal.  Správní orgán, kterému byly zjištěné skutečnosti