Úsvit

Okamura a Fiala odešli z Úsvitu, zakládají nové seskupení

ilustrační foto

 

Poslanci Tomio Okamura a Radim Fiala odešli z hnutí Úsvit. Oznámili novinářům, že zakládají nové politické seskupení s názvem Svoboda a přímá demokracie. Hnutí Úsvit dělily vnitřní spory hlavně kvůli hospodaření. Poslanecká frakce Úsvitu už dřív Okamuru, jenž byl předsedou hnutí, a Fialu vyloučila.

Nové hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) má mít podle Okamury stejný program jako hnutí Úsvit. Na rozdíl od Úsvitu, který měl od založení do Okamurova a Fialova odchodu devět členů, chce prý budovat regionální členskou základnu. Hnutí SPD má zatím tříčlenný přípravný výbor, v jehož čele stojí Okamura. Potom, co ministerstvo vnitra zaregistruje stanovy, se bude konat volební konference.

Prostějovského poslance Radima Fialu vyloučili z klubu Úsvitu, má vyvodit osobní odpovědnost

ilustrační foto

 

Poslanci Tomio Okamura a Radim Fiala byli dnes vyloučeni z poslaneckého klubu Úsvitu přímé demokracie. Po Radimu Fialovi chce vedení hnutí, aby vyvodil osobní odpovědnost za svou funkci revizora, kterou nevykonával.

Vedení hnutí Úsvit v úterý vyzvalo poslance Radima Fialu, který byl rovněž vyloučen z klubu a který zůstal na Okamurově straně, aby vyvodil osobní odpovědnost za dlouhodobé porušování stanov při výkonu funkce revizora. Svou nečinností podle vedení Úsvitu kryl jednání Okamury. Nepodal za rok a půl jedinou zprávu revizora a neprovedl jediný kontrolní úkon. (Zdroj idnes.cz)

Když se tácek nepovede...!?

ilustrační foto Pepa F.

 

"Při pohledu na pivní tácek s reklamou pivovaru Holba - OD ÚSVITU DO SOUMRAKU - mi ihned vytanul v mysli název jednoho nově vznikajícího politického hnutí", napsal k zaslané fotografii Pepa F.

"Že by se pivovar připojil k medializaci politického hnutí nejspíš nepřipadá v úvahu. Doufejme, že "Úsvit" bude mít delšího trvání, než do soumraku!", dodal s úsměvem čtenář Pepa.

A vtipně, zdá se nám!