Věra Čáslavská

Pamatujete? Královna české gymnastiky Věra Čáslavská

Foto http://czechteam.info/

Sedminásobná olympijská vítězka, čtyřnásobná mistryně světa, jedenáctinásobná mistryně Evropy a čtyřnásobná Sportovkyně roku Československa. To je malý výčet sportovních úspěchů, kterých dosáhla československá gymnastka Věra Čáslavská. 30. srpna 2016 podlehla zákeřné nemoci. Bylo jí 74 let.

Věra Čáslavská se nezapomenutelně zapsala do československé sportovní historie, je neúspěšnější sportovkyní všech dob. Po sametové revoluci zasedala jako v letech 1990–1996 jako předsedkyně Československého olympijského výboru. Později byla v letech 1995–2001 také členkou Mezinárodního olympijského výboru. Od května 2015 bojovala s rakovinou slinivky břišní, nemoci po více než roce podlehla.

Čest její památce. (ber)

Zemřela královna české gymnastiky Věra Čáslavská

ilustrační foto wikipedia.org

Sedminásobná olympijská vítězka, čtyřnásobná mistryně světa, jedenáctinásobná mistryně Evropy a čtyřnásobná Sportovkyně roku Československa. To je malý výčet sportovních úspěchů, kterých dosáhla československá gymnastka Věra Čáslavská. Dnes v noci podlehla zákeřné nemoci. Bylo jí 74 let.

Věra Čáslavská se nezapomenutelně zapsala do československé sportovní historie, je neúspěšnější sportovkyní všech dob. Po sametové revoluci zasedala jako v letech 1990–1996 jako předsedkyně Československého olympijského výboru. Později byla v letech 1995–2001 také členkou Mezinárodního olympijského výboru. Od loňského května bojovala s rakovinou slinivky břišní, nemoci dnes v noci podlehla.

Čest její památce. (ber)