Zahradnické centrum Marciánová

U Marciánů začalo jaro

ilustrační foto plakát

Ode dnešního dne, tedy 21. března, přivítalo Zahradnické centrum Marciánová v Kostelci na Hané jaro.

"K dispozici jsou cibuloviny, letničky, dřeviny i dekorace," zve k návštěvě Anna Marciánová. (red)

 

Tip na výlet: Vánoce u Marciánů

Foto marcianova.cz

Předvánoční výstava Dotek Vánoc začala v zahradnickém centru rodiny Marciánovy v Kostelci na Hané v pátek 23. listopadu a končí první adventní neděli 2. prosince 2018.

V pátek jste se mohli těšit na tolik oblíbené sirupy od Báťků, v sobotu čeká ve vyhřívaném fóliovníku malování perníčků, výroba svíček, pískování, výroba z korálek, vánoční focení. Otevřeno bude denně od 10 do 19 hodin. (ber)

 

Vánoce u Marciánů právě začaly

ilustrační foto

Jsou dny, kdy ještě jde na chvíli venku vydržet s krátkým rukávem. Ale v Zahradnickém centru Marciánová v Kostelci na Hané nemohou čekat, až budou Vánoce skutečně na dohled. Vánoc se zde ode dneška můžete dotýkat přece jenom ještě trochu zpovzdálí, avšak jejich atmosféru vám zde přiblíží, jako by měly být už zítra.

Dnešní, páteční program nabídne od třinácti hodin malování obrázků pískem (pískování) a zdobení perníčků, v sobotu se zde od deseti hodin koná akce Tvořílci –vánoční malování keramiky a zdobení perníčků a od patnácti hodin čeká na děti pohádka O Budulínkovi. V neděli 19. 11. od třinácti hodin malování obrázků pískem a výroba svícínků dětmi. Program je ve vytápěném fóliáku, nemusíte se zimy bát. Vánoce u Marciánů potrvají do 26. listopadu. (red)

OBRAZEM: U Marciánů v Kostelci to celý víkend žilo!

Foto čtenář

Skvělé víkendové počasí jako dělané pro dýňové slavnosti. Ty se konají již několikátým rokem v Zahradnickém centru Marciánová v Kostelci na Hané.

Malování na obličej, kosmetické poradenství, možnost nákupu dýní a jejich malování či vyřezávání, živá hudba, doprovodný program. Jako vždy velmi nabité slavnosti. "Ochutnala jsem skvělý burčák a děti si opekly špekáček. Chvilku jsme sice strávili čekáním na malování na obličej malému synkovi, ale tu jsme vyplnili vyřezáním si své vlastní dýně a kocháním se pestrou nabídkou různých rostlinek a květin. Opravdu pěkně strávené nedělní odpoledne", nechala se slyšet jedna z mnoha přítomných maminek, paní Jana. (red)

Nezapomeňte! Dýňové slavnosti u Marciánů začínají již dnes!

ilustrační foto Marciánová

Třídenní slavnosti začaly již dnes a nabízí mimo jiné i jedinečné dýňové pivo z minipivovaru Z-Stage.

"V pátek začínáme již od 15 hodin malováním dýní. Přineste si temperové barvičky, štětce a vše čím dýni dotvoříte," zve Centrum s tím, že v 18 hodin vyhlásí nejhezčí dýni. Tu si můžete donést vlastní, nebo si můžete koupit v Centru. V případě deště či velké zimy lze využít i fóliák, kde určitě bude tepleji. "V 17 hodin budeme narážet spolu s minipivovarem Z-Stage soudek dýňového piva a od 16 do 19 hodin vystoupí pianista Elly Jay, " dodává Centrum.

V sobotu vás čeká dýňové tvoření o ceny a odpoledne s Rádiem Haná, v neděli rovněž dýně, rádio a skupina Hubertus. (ber)

Zahradnické centrum Marciánová zve na Dýňové slavnosti

Foto Marciánová

Třídenní slavnosti začínají již v pátek a nabídnou mimo jiné i jedinečné dýňové pivo z minipivovaru Kosíř. 

"V pátek začínáme již od 15 hodin malováním dýní. Přineste si temperové barvičky, štětce a vše, čím dýni dotvoříte," zve Centrum s tím, že v 18 hodin vyhlásí nejhezčí dýni. Tu si můžete donést vlastní, nebo si ji můžete koupit v Centru. V případě deště či velké zimy lze využít i fóliák, kde určitě bude tepleji. "V 17 hodin budeme narážet spolu s minipivovarem Z-Stage soudek dýňového piva a v 19 hodin vystoupí pianista Elly Jay", dodává Centrum.

V sobotu vás čeká dýňové tvoření o ceny a odpoledne s Rádiem Haná, v neděli rovněž dýně, rádio a skupina Hubertus. (ber)

 

Zahradnické centrum Marciánová zve na Víkend otevřených zahrad

ilustrační foto plakát

Všemi možnými odstíny se začíná barvit Zahradnické centrum Marciánová v Kostelci na Hané. Letos poprvé se zapojí do Víkendu otevřených zahrad.

"Letos poprvé se připojujeme k Víkendu otevřených zahrad. Tato tradice vznikla ve Velké Británii a v naší republice se poprvé zahrady otevřely v roce 2010. Vloni se jich na našem území otevřelo 180 a přišlo 41 157 návštěvníků. Letos o víkendu 10. – 11. června bude otevřena i naše zahrada a to od 9 do 17 hodin. Těšíme se na vás," vzkazuje Anna Marciánová.

Centrum má denně otevřeno od 8 do 18 hodin, každou neděli až do poloviny června pak od 8 do 14 hodin. (red)

OBRAZEM: Dýňové slavnosti fotoaparátem čtenářky Markéty

ilustrační foto

Od pátku sedmého října do neděle devátého probíhají v Kostelci na Hané v zahradnickém centru Marciánová dýňové slavnosti. Program je velmi pestrý a nabitý. Bližší informace k dnešnímu dni nám zaslala čtenářka Markéta.

"Dnes jsme poprvé navštívili dýňové slavnosti v zahradnictví paní Marciánové v Kostelci. Pro děti byla připravena v zahradnictví spousta zábavy. Za zmínku stojí strašidelná jeskyně, foto koutek nebo malování na obličej. Samozřejmě jsme si koupili dýni, kterou jsme si na místě vydlabali a ozdobili. Též bylo možné zakoupit i různé dýňové pochutiny nebo výborné dýňové pivo. Děti si mohly opéct špekáčky či si zatancovat na diskotéce rádia Haná", napsala k zaslaným fotografiím Markéta.

Vy, kdož jste neměli čas vyrazit dnes, program na vás čeká i zítra. (red)

Zahradnické centrum Marciánová zve na Dýňové slavnosti. Začaly již dnes!

ilustrační foto Marciánová

Třídenní slavnosti začínají už v pátek a nabídnou mimo jiné i jedinečné dýňové pivo z minipivovaru Kosíř. 

"Začali jsme již dnes od 14 hodin malováním dýní. Přineste si temperové barvičky, štětce a vše, čím dýni dotvoříte," zve Centrum s tím, že o půl šesté vyhlásí nejhezčí dýni. Tu si můžete donést vlastní, nebo si můžete koupit v Centru. V případě deště či velké zimy lze využít i fóliák, kde určitě bude tepleji. "V 17 hodin budeme narážet spolu s minipivovarem Kosíř a Furtovníkem soudek dýňového piva, které bude i na prodej," dodává Centrum. Podvečer zpříjemní kapela Hubertus. (ber)

Marciánovi pořádají Květiny ve společnosti. Již dnes!

ilustrační foto plakát, marcianova.cz

Už šestý ročník akce nazvané toskánské motivy Květiny ve společnosti pořádá již dnes Zahradnické centrum Marciánová v Kostelci na Hané. Začíná se v 18 hodin.

„Přijměte pozvánku na letní párty s tradičními módními přehlídkami, hudbou, mluveným slovem, soutěžemi o zajímavé ceny, ochutnávkou vína a toskánských pochutin,“ zvou Marciánovi. Těšit se můžete třeba na slavnostní představení nově vyšlechtěné růže známé německé firmy Kordes. Dostala jméno Pálava stejně jako odrůda vína.

Akci pořádá centrum spolu s HAIR STUDIEM IN Prostějov, svatebním studiem L´AMOURE Olomouc a Šlechtitelskou stanicí vinařskou z Velkých Pavlovic. (red)