zastupitelstvo města

Dnešní jednání zastupitelstva bude on-line

ilustrační foto

V úterý 20. dubna se opět sejdou prostějovští zastupitelé. Jednání, které se uskuteční ve Sportcentru DDM, by po více než roce mělo být opět on-line.

Město za účelem on-line videopřenosu zakoupilo novou kameru. Stávající, které jsou umístěny v obřadní síni radnice, jsou totiž nepřenosné.

Pokud nedojde k nějakým nepředvídatelným technickým potížím, přímý přenos z jednání bude od deseti hodin k vidění na internetové stránce Prostějova. (ber)

Zastupitelé se sejdou ve středu

ilustrační foto MMP

Devatenácté zasedání Zastupitelstva města Prostějova se koná ve středu 18. 11. 2020 v 10 hod. v hlavním sále Společenského domu Prostějov.

Zastupitele čeká celá řada bodů. Mimo jiné projednají návrh rozpočtu statutárního města Prostějova pro rok 2021, OZV o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů, OZV o místním poplatku z pobytu, OZV o nočním klidu, odměny předsedům a členům výborů, komisí a osadních výborů za rok 2020. Jednat budou o prodeji a výkupu pozemků, schválení přijetí účelového nadačního příspěvku z Nadace ČEZ, mimořádném členském příspěvku Národnímu sportovnímu centru Prostějov, z.

Zastupitelé budou jednat v úterý. Opět v KaSCentru

ilustrační foto ber

Jednání je svoláno na úterý 16. 6. 2020 od 10 hodin do hlavního sálu Společenského domu Prostějov, Komenského ulice.

Zastupitelé projednají, mimo jiné, udělení Cen města Prostějova 2019, záležitosti osadních výborů, místo kronikáře města, schválí účetní závěrku města za rok 2019, mluvit budou o dotacích a také o jižní části centra města Prostějova. (red) 

 

Kontrolní výbor má staronového předsedu

Foto Petr Kousal

Petra Kousala (KDU-ČSL) zvolili noví zastupitelé na svém prvním jednání minulý týden předsedou kontrolního výboru. Obhájil tak svůj post z minulého volebního období.

Dalšími členy kontrolního výboru byli zvoleni Zdeněk Fišer (ČSSD), Ivo Lužný (Na rovinu), Tomáš Lázna (ODS a nezávislé osobnosti Prostějova), František Švec (Změna pro Prostějov), Jan Kirchnerová (KSČM), Martin Mokroš (PéVéčko), Votěch Burda (ANO 2011), Dagmar Nováková (ODS a nezávislé osobnosti Prostějova), Richard Černý (ČSSD), Ivana Hemerková (PéVéčko), Monika Smičková (ANO 2011) a Pavel Dopita (SPD - Tomio Okamura). (ber)