Hanáci po penaltovém rozstřelu vezou dva body z Tovačova

Foto Jiří Gándhí Procházka

Ve třetím kole 1.B třídy skupiny A Olomouckého KFS zavítali Hanáci na trávu do Tovačova. Celý zápas ovlivňoval silný vítr, který každý poločas zvýhodňoval jedno mužstvo.

Po několika šancích domácích, kdy vynikl při jejich likvidaci brankář Honza Marák, se dostali do šance Hanáci. Ve 22. minutě přihrál Krupička volnému Zatloukalovi a ten krásnou technickou střelou z dvaceti metrů vymetl domácímu brankáři Rakovskému „šibenici„ – 0:1. Radost hráčů Hané však trvala pouhých šest minut. Domácí hráč Nemrava zpracoval odražený míč, střelou k tyči překvapil hostujícího brankáře Maráka a srovnal na 1:1. Celý zbytek zápasu se oba celky snažily strhnout vítězství na svou stranu, ale po devadesáti minutách svítil na ukazateli nerozhodný výsledek.

Následovala střelba pokutových kopů a v té byli už popáté úspěšní Hanáci. A tak i v Prostějově, kde na penalty vyhráli na podzim domácí, tak i v Tovačově byli Prostějováci úspěšnější. Za Hanou se mezi úspěšné střelce zapsali Kaprál, Světlík, Krupička a Čermák. Střelcům Tovačova brankář Marák dvě penalty chytil a jedna šla vysoko nad branku.

V tabulce po šestnácti odehraných kolech mají Hanáci úctyhodných 28 bodů. Příští zápas odehrají hráči Hané v sobotu 14.4.2018 v 15.30 hodin na „umělce„ s Klenovicemi. Už si brousí zuby, neboť mají soupeři z podzimu co oplácet...