Hanáci jsou již 720 minut na vítězné vlně!

Ze zápasu s Brodkem, autor Jiří Gandhí Procházka

Za nevlídného počasí se Hanáci utkali v jedenáctém kole okresního přeboru s fotbalisty Brodku u Prostějova. I když výsledek zápasu vypadá celkem jasně, přesto byli hosté zdatným soupeřem.

Už v páté minutě zahnal domácí Krupička svou dlouhou přihrávkou Zatloukala až téměř k rohovému praporku. Odtud domácí útočník poslal centr před brakáře Fürsta, jehož ve skluzu obstřelil Strouhal. Hosté zahrozili v 15. minutě a střelou k tyči Zatloukalem vyrovnali. O deset minut později zahráli brodečtí hráči v pokutovém území rukou a hlavní arbitr nařídil penaltu. Míč si na značku postavil Strouhal, ale jeho střelu gólman Fürst vyrazil, bohužel před nabíhajícího Krupičku, který se nemýlil – 2:1. V 51. minutě zahrával Krupička rohový kop a Martin Kolář hlavou nacvičeným signálem zvýšil na 3:1. Ještě v 62. minutě vystihl domácí Strouhal nepovedenou „malou domů„ a střelou k tyči upravil na 4:1. Hosté však nesložili zbraně a v 71. minutě využili jediné chyby domácí obrany a míč odražený od tyče poslal do branky Smejkal. Do konce zápasu však už byly snahy obou mužstev o vstřelení branky marné. A tak Hanáci opět prodloužili svoji neporazitelnost na 720 minut!
Příští neděli čeká hráče Hané výlet do Horního Štěpánova, kde již ve 14.30 hodin si budou chtít tuto sérii prodloužit...

TJ Haná Prostějov – Sokol Brodek u Pv 4:2 (2:1)

Branky: 5. a 62. Strouhal, 24. Krupička, 51. Martin Kolář – 15. Zatloukal, 71. Smejkal

Žluté karty: Martin Kolář – Fialka, Soldán, Kaplánek

Rozhodčí: Petrásek – Němec, Antoníček, Diváků: 38

Sestavy:
TJ Haná Prostějov: Lošťák – Jančiar, Michal Trnavský, Martin Kolář – Kaprál, Krupička, Vyskočil ( 83. Tesař), Daniel Kolář, Pavel Trnavský – Zatloukal, Strouhal (65. Novák). Hrající trenér: Martin Kolář

Sokol Brodek u Prostějova: Fürst – Ševčík, Kaplánek, Krejčí (65. Petlák), Soldán – Smejkal (80 Dračka), Fialka, Sochor, Piňos – Zatloukal, Šimeček Trenér: Martin Šlajs