Kostelec na Hané - Určice 0:2 (0:0)

Foto Lubomír Kaprál

V rámci 16. kola 1. A třídy, skupiny B olomouckého krajského fotbalového svazu, se Určice utkaly v Kostelci s místní jedenáctkou. Motivace obou mužstev byla jasná. Určice by rády navázaly na hladkou výhru nad Kojetínem a Kostelec chtěl odčinit prohru s Plumlovem.

Celé utkání bylo odehráno za prudkého větru, který jeho průběh negativně ovlivnil. V prvním poločase pomáhal vítr hostům, ale gólově se prosadit nedokázali. Několik dobrých příležitostí však měli. Po půlhodině hry se po trestném kopu dostal před brankáře O. Halouzka, ale prostřelit jej nedokázal. Chvíli na to se ke střele z 20 metrů odhodlal jeho bratr Petr. Gólman jeho zdařilý pokus perfektním zákrokem zneškodnil. Do třetice před změnou stran z trestného kopu zakončoval Holčák nad břevno. Ve druhém poločase hrál po větru Kostelec a tak se předpokládalo, že tuto výhodu využije. Opak však byl pravdou. Míč měli častěji na kopačkách hráči Určic. V 57. minutě odpískal hlavní rozhodčí penaltu ve prospěch našeho mužstva. Míč si na značku pokutového kopu postavil Holčák, ale minul brankovou konstrukci. Tento neúspěch odčinil v 72. minutě, kdy rozvlnil síť za zády gólmana Vítka a poslal svůj tým do vedení. V závěru utkání se po rohové kopu ještě prosadil hlavou Fréhar a dal výsledku konečnou podobu - 0:2. Kostelci se ve hře dopředu příliš nedařilo a tak tři body získali zaslouženě hosté.