Losování Champions League bylo pro Prostějov nemilosrdné

Losování Champions League bylo pro Prostějov nemilosrdné
ilustrační foto

Podle očekávání bude i letošní ročník Evropské pohárové soutěže velmi těžký. Volejbaloví fanoušci se tak opět mohou těšit na podzimní výborná utkání s nejlepšími družstvy Evropy, v Prostějově se v zápasech základní skupiny představí italský vicemistr Villa Cortese,  ázerbájdžánský klub Rabita Baku a polský Trefl Sopoty. 

Se všemi týmy už VK Prostějov hrál v uplynulých sezónách. Ani letos nelze očekávat zázrak v podobě přímého postupu, přesto může Prostějov v této skupině jen překvapit tím, že se bude dravě rvát o každý získaný bod. „Dostali jsme se do hodně nabité společnosti, s čímž opravdu nemůžeme být moc spokojení. Osud nás zavál ke třem nesmírně silným družstvům,“ posteskl si hlavní trenér Miroslav Čada. 

Ze šestice skupin postoupí do vyřazovací fáze vždy pouze dva první kolektivy v tabulce plus tým s nejlepší bilancí na třetích místech. „Vzhledem k tomuto zpřísněnému systému i vysoké kvalitě naší skupiny není náš průnik do play off reálný. Zvlášť když začínáme budovat nové mladší družstvo s perspektivou do budoucna, jehož vrchol by měl přijít za nějaké dva tři roky. V takovém duchu a při velké síle protivníků musíme naše účinkování v Lize mistryň 2012/13 brát, ne vytvářet už dopředu zbytečný tlak a brát případné prohry jako tragédii. Pochopitelně budeme bojovat ze všech sil, ale coby úspěch můžeme vnímat každý získaný set či bod do tabulky. Při zohlednění veškerých okolností nelze mít na evropské scéně tak odvážné cíle, jako v minulých sezónách,“ upozornil Čada. 

„Co se losu Ligy mistryň týče, je pro nás skutečně velmi těžký. Budeme mít co dělat pro zisk jakéhokoliv setu či bodu. Potkáme se sice s divácky atraktivními, ale nesmírně silnými soupeři,“ zhodnotil los Champions League sportovní ředitel VK AGEL Prostějov Peter Goga. Stejně jako trenér Miroslav Čada si nedělá přehnané iluze o postupu do play off, kam projdou dva první týmy z každé skupiny a tým s nejlepší bilancí na třetích místech. „Já budu považovat za velký úspěch, pokud skončíme právě třetí a dostaneme se do závěrečné fáze CEV Cupu, kam přejdou čtyři nepostupující kolektivy s nejlepší bilancí. Následně bychom mohli bojovat o pěkný úspěch ve druhé nejvyšší soutěži v hierarchii pohárů klubové Evropy,“ dodal Goga.       

(red)

Poslat nový komentář