Veřejné záchodky už se staví!

Veřejné záchodky už se staví!
Foto PvNovinky.cz
Další fotky: 
Veřejné záchodky už se staví!

 

V rámci regenerace Smetanových sadů Prostějov buduje i veřejné toalety. Nové bezbariérové veřejné WC se začalo stavět na ploše mezi parkovištěm ve Školní ulici a budovou kina Metro. Podle vítězné firmy by mělo stát 2,9 milionu, už teď je ale jasné, že to bude podstatně víc.

„Nový objekt je umístěn tak, aby byl dobře dostupný z centra města a současně aby nijak negativně nezasahoval do stávající zástavby. Se Smetanovými sady bude propojen chodníkem," sdělil již dříve náměstek primátora Zdeněk Fišer.

Zhotovení nových veřejných toalet včetně projektové dokumentace, komunikací a napojení inženýrských sítí bude stát 2,9 mil. Kč. Smlouvu o dílo uzavřelo město se společností Stavby Krejčí. Každá akce je ovšem spojena i s různými dozory, má dojít k napojení na elektřinu, uvid se, zda se finálově stavba ještě neprodraží.

Oslovení Prostějované jsou v šoku. „Za tři miliony jde postavit rodinný dům a my budeme mít záchody. Sice bezbariérové, ale i tak se mi to zdá strašně moc. To bych viděl na zlatý kohoutky,“ nechal se slyšet Karel Novák. Eva Navrátilová by zase ráda věděla, na jaké bázi budou toalety vůbec fungovat. „To tam jako 24 hodin denně bude někdo sedět, nebo to bude mít nějakou pracovní dobu, třeba od 6 do 17 hodin a pak nezbude, než s prominutím občurávat hradby?,“ vznesla dotaz. Předpokládaný termín dokončení stavby je červen 2014. (ber)

Komentáře

Poslat nový komentář