Provozní doba veřejných toalet bude prodloužena. Konečně!

 Provozní doba veřejných toalet bude prodloužena. Konečně!
ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

 

Na základě stížností občanů se magistrát města Prostějova konečně rozhoupal. Mega stavba veřejných toalet ve Školní ulici bude sloužit veřejnosti po celé dny. Tři miliony by se tak mohly začít vracet.   

„Bez možnosti vyjádření byly vystavěny pod okny našeho bytu veřejné záchody, které mám cca 4 metry pod okny svého pokoje. Zarážející  je  provozní doba – ve všední dny do 19,00 hodin, v sobotu do 12,00 hodin a v neděli zavřeno. Je vám zřejmé, kam například po koncertu Chinaski mířili ti, kteří se na toalety nedostali. Do zbytečné uličky, která je asi metr široká a skrytá lidským pohledům – a ta je k mému pokoji ještě blíž. Tam míří také ti, kteří v sobotu po dopoledních nákupech netuší, že zavírání je na minutu přesné.  Nechápu, proč WC vybavené dveřním automatem nemohou být v provozu nepřetržitě, jako je tomu v Brně. Nevím, proč budu mít díky tomuto „nápaditému řešení „ močůvku pod oknem,“ stěžuje si na webu města jeden z naštvaných občanů.  Svou stížnost ukončil pohrůžkou kontroly z hygieny. Ta zřejmě zabrala, protože  odbor správy a údržby majetku města vzápětí řešení našel.

Stávající provozní doba veřejných WC ve Školní ulici je stejná, jako u všech veřejných WC ve městě. V současné době již se společností .A.S.A. TS Prostějov, s.r.o. proběhla jednání. Výsledkem je prodloužení provozní doby WC na Po-Ne 7,00 - 19,00 hod. Tento provozní režim bude zahájen do termínu konání Hanáckých slavností v září 2014,“ zní odpověď. 

„Takže už tento víkend se můžeme těšit na novou provozní dobu. Jsem zvědavá, jestli to není finta a po hodech je zas nezavřou s tím, že se nerentují,“ nechala se slyšet paní Pavla. (ber)  

Komentáře

Také by se mělo něco udělat se záchody na autobusovém nádraží!!!!!!! Nevím, proč v neděli odpoledne jsou zavřené i ve všední den večer ( nevím, jak je to v sobotu ) . Pokud někdo jen přesedá ,tak nemá čas běžet na vlakové nádraží!!!! Jezdím docela často a hodně lidí nadává, co to je za nepořádek ( slušně řečeno ), že je zavřeno!!!!!!!!

 

Poslat nový komentář