Školní ulice

Upozorňujeme na omezení provozu ve Školní 4. Dnes!

ilustrační foto

V budově Magistrátu města Prostějova ve Školní ulici bude vypnutá elektřina. Dojde k zásadnímu omezení provozu všech pracovišť v této budově.

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy – rekonstrukcí, oprav, údržbových a revizních prací – bude dnes, 3. dubna 2017, od 11 do 14:30 hodin v budově Magistrátu města Prostějova, Školní 4, Prostějov vypnutá elektrická energie, čímž dojde k zásadnímu omezení provozu všech pracovišť magistrátu v této budově. (red)

Fotopostřeh: Nemáte drobné? Smůla

Foto ber

Stavba nových veřejných toalet ve Školní ulici v Prostějově zvedla mezi obyvateli vlnu nespokojenosti zejména kvůli finanční náročnosti. Za objekt zvící trafiky město zaplatilo přes 3 miliony korun. Investice je to vratná víc než dlouhodobě, měsíčně totiž toalet využijí zhruba čtyři stovky lidí. Kvůli automatu na mince ale řada potřebychtivých míří jinam.

"Když potřebujete toaletu použít, musíte u sebe mít korunu, dvoukorunu nebo pětikorunu, jinak se dovnitř nedostanete," posteskla si Petra S. Protože měla v neděli odpoledne v peněžence jen padesátikorunu, musela vyhledat nedalekou cukrárnu. "Nechápu, proč automat nerozměňuje a nevrací peníze. Určitě spousta lidí zamíří jinam právě proto, že nemá patřičné drobné," dodala. Proč to nevzal při stavbě v potaz magistrát, se dotážeme. (red)

Nemačkejte lístek! Nepustí vás z parkoviště

ilustrační foto MMP

V podvečerních hodinách 30. dubna žádal řidič prostřednictvím linky 156 o pomoc při výjezdu z parkoviště na ulici Školní. Závora se mu po vložení lístku neotevřela.

Hlídka muže vysvobodila. "K tomuto nedopatření došlo z toho důvodu, že lístek byl zmačkaný, tudíž nebyl čitelný pro uvedené zařízení. Tímto upozorňujeme občany, aby dávali pozor a lístek si řádně uschovali. Tím zamezí nepříjemnostem v podobě svého zdržení", uvedla za Městskou policii Prostějov Jana Adámková. (red)

Ztráta parkovacího lístku na Školní přijde na dvě stovky!

ilustrační foto MP

 

V dopoledních hodinách přijali strážníci sdělení od muže, který ztratil parkovací lístek na placeném parkovišti v ulici Školní, a proto nemohl s vozidlem místo opustit. Musel si koupit náhradní.

Hlídka mu vysvětlila pravidla, která stanoví provozní řád. "V případě pozbytí lístku je povinností řidiče zakoupit si náhradní lístek v hodnotě 200,- Kč, který umožní vyjetí z parkoviště," informovala strážník Jana Adámková. (red)

Návratnost 3 milionů? Dlouhodobá

Foto archiv PvNovinky.cz

 

Výstavba veřejných toalet ve Školní ulici byla řadu měsíců věcí velmi diskutovanou. Zejména kvůli ceně, která se vyšplhala na bezmála tři miliony korun. A jak se vyplácí? Slouží veřejnosti, odpovídá magistrát.

„Průměrné měsíční tržby jsou cca 2 250 korun, což představuje průměrnou návštěvnost cca 450 osob za měsíc,“ sdělila dnes redakci mluvčí radnice Jana Gáborová. Nerentabilitu stavby popřela : „Je třeba si uvědomit, že nejde o investici, která by měla být prioritně výdělečná, ale o službu občanům.“ (ber)

Řidič na Školní nedobrzdil. Skončil v nové závoře!

Foto ber

 

Prostřednictvím městského kamerového systému zjistili strážníci v pondělí poškození závory na parkovišti ve Školní ulici. Právě novinka v podobě záborového systému zřejmě překvapila některého řidiče.

"Řidič pravděpodobně vjížděl do těchto prostor po paměti a nestačil již zabrzdit. Zřejmě si zbytečně poškodil vozidlo, na závoře nevznikla téměř žádná škoda," konstatovala strážník Jana Adámková. Uozornila také, že při způsobení škody třetí osobě je povinnost k dopravní nehodě přivolat Policii ČR! (red)

Na střeše veřejných záchodků trénovali hoši parkúr

ilustrační foto

 

Veřejné WC ve Školní ulici slouží k různým věcem. Dvěma mládencům posloužily k tréninku parkúru. Měli štěstí, že je nepoškodili.

Mládence na střeše toalet ve Školní ulici odhalil městský kamerový systém. "Měli štěstí, že při jejich „trénování“ nedošlo k poškození budovy. Výzvy k opuštění prostor oba okamžitě uposlechli," uvedla strážník Jana Adámková s tím, že hlídka mládence důrazně upozornila na nevhodnost jejich počínání. Jednalo se o devatenáctiletého mladíka a patnáctiletého hocha. (red)

Provozní doba veřejných toalet bude prodloužena. Konečně!

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

 

Na základě stížností občanů se magistrát města Prostějova konečně rozhoupal. Mega stavba veřejných toalet ve Školní ulici bude sloužit veřejnosti po celé dny. Tři miliony by se tak mohly začít vracet.   

„Bez možnosti vyjádření byly vystavěny pod okny našeho bytu veřejné záchody, které mám cca 4 metry pod okny svého pokoje. Zarážející  je  provozní doba – ve všední dny do 19,00 hodin, v sobotu do 12,00 hodin a v neděli zavřeno. Je vám zřejmé, kam například po koncertu Chinaski mířili ti, kteří se na toalety nedostali. Do zbytečné uličky, která je asi metr široká a skrytá lidským pohledům – a ta je k mému pokoji ještě blíž. Tam míří také ti, kteří v sobotu po dopoledních nákupech netuší, že zavírání je na minutu přesné.

Na Školní nejdříve vůz odstavte a poté se vraťte pro lístek!

Foto ber

 

Míst na parkovišti ve Školní ulici v Prostějově je v současné době kvůli rekonstrukci městských hradeb méně. Situace je v této lokalitě ale špatná již delší dobu. Může se totiž stát, že zaplatíte parkovné, místo ale nenajdete. 

"Jsem po úrazu a chodím s pomocí francouzských holí. Měl jsem sjednánu schůzku s právníkem, který má kancelář na hlavním náměstí a tak jsem chtěl auto zaparkovat ve Školní. Zaplatil jsem lístek, volné místo jsem ale nenašel. Musel jsem dvakrát objet město, než se mi podařilo vůz odstavit," popsal vlastní zkušenost pan Karel. Podle ohlasů dalších řidičů k takové situaci dochází denně. "Nejde o těch deset či kolik korun, co strčím do automatu, ale o princip.

Namalovanou židovskou uličku poničil vandal

ilustrační foto

Když k nám před rokem přijeli oplatit návštěvu kolegové z kulturní komise ze Znojma, vedli jsme je při prohlídce centra města kolem krásně omalovaných hradeb. Byli nadšení a já jsem byla strašně hrdá. Hlavně proto, že Znojmo se nám krátce předtím pochlubilo daleko větším počtem pamětihodností, a tak mi dělalo dobře, že jsme jim mohli ukázat něco, co se jen tak nevidí.

Každou další návštěvu jsem vedla do Školní ulice a všem se naše namalovaná židovská ulička líbila. A když jsem líčila boj s památkáři, kterým se tento nápad ale vůbec nelíbil, svorně nám blahopřáli, že jsme to nakonec přece jen vyhráli.

O to víc mě mrzí, že se našel vandal, který namalovanou uličku poničil.